Eşinden Alınan Karaciğerle Hayata Yeniden Tutundu

23 yıllık eşi Murat Akdoğan’dan alınarak nakledilen karaciğer parçası ile yaşama yeniden tutundu.

17.07.2021 10:25, 2 ay önce eklendi.
Eşinden Alınan Karaciğerle  Hayata Yeniden Tutundu

Konya’nın Ereğli ilçesine bağlı Kutören Mahallesinde yaşayan ve karaciğer rahatsızlığı olan Sultan Akdoğan, 23 yıllık eşi Murat Akdoğan’dan alınarak nakledilen karaciğer parçası ile yaşama yeniden tutundu.

Ereğli ilçesinde yaşayan ve 15 yıl önce safra kesesinden ameliyat olan 45 yaşındaki Sultan Akdoğan, taşın kanala girmesi ve karaciğeri etkilemesi nedeni ile ağrılarından kurtulamadı. 15 yıl boyunca ağrılarıyla yaşayan Sultan Akdoğan, ağrılarından kurtulmanın tek yolunun karaciğer naklinden geçtiğini öğrendi ve tedavi için gittiği İzmir Kent Hastanesinde, eşi Murat Akdoğan’dan alınan karaciğer parçasının nakli ile sağlığına kavuştu.

Tedavi için ilk olarak Ankara’da bir hastaneye başvuran Sultan Akdoğan, burada karaciğerlerinin yetersiz olduğunu öğrendiğini söyledi ve sonrasında tedavi için İzmir Kent Hastanesine geldiklerini, tüm aile bireylerinin ciğer nakli için gönüllü olmasına rağmen yapılan tetkiklerde eşi Murat Akdoğan’dan alınan örneklerin kendisine uyum sağladığını söyledi. Eşinin, hiç tereddüt etmeden karaciğerini vermeye razı olduğunu belirten Sultan Akdoğan, eşine minnet borçlu olduğunu söyledi.

Eşine karaciğer veren Murat Akdoğan ise, “Benim yerimde eşim olsa o da aynısını yapardı. 2 tane oğlumuz var, inşallah torunlarımızı birlikte sevmek nasip olur” dedi.

Anahtar Kelimeler: ereğlikonyakaraciğer

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat