Başkan Karabacak’tan Kurban Bayramı mesajı

KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

16.07.2021 11:58, 2 ay önce eklendi.
Başkan Karabacak’tan Kurban Bayramı mesajı

Açıklamasında, “Ortak değerlerimizin hatırlandığı bir Kurban Bayramına daha ulaşmanın huzurunu ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz” diyen Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Muharrem Karabacak, “Küskün ve dargınları barıştıran, umutları canlandıran, tüm İslam âlemini kaynaştıran ve bütünleştiren bayramlar, sosyal huzurumuzu da pekiştiren manevi değeri yüksek olan anlamlı günlerdir” ifadelerini kullandı.

Başkan Karabacak bayram mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Dargınlıkların, kırgınlıkların unutulduğu ve ferdi sevinçlerin müşterek mutluluklara dönüştüğü bu müstesna bayram günleri kaynaşmak için önemli birer fırsat. Bu bayramda da bütün kırgınlıklarımızı ve dargınlıklarımızı unutarak kardeşçe kucaklaşmalı ve bayram sevincini hep beraber yaşamalıyız. Bizlere düşen en önemli görev; zenginiyle fakiriyle, yaşlısıyla genciyle bayramları gerçek manada değerlendirebilmek; milletçe birlik ve beraberliğimizin perçinlendiği, sevinçte, kederde bir ve beraber olabilmenin yüce erdemine ulaşıldığı günler haline getirebilmektir. Bu duygu ve düşüncelerle İslam Âleminin, Konyalı hemşerilerimizin, Esnaf Teşkilatımız ve 58 bin esnaf ve sanatkârımızın Kurban Bayramını tebrik ediyor, Allah katında kurbanlarımızın makbul olmasını dilerken, Bayramın bütün insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

ET ÇEKİMİ UYARISI!

Vatandaşları Kurban Bayramı ve bayram sonrasında mahalle aralarında, sokak başlarında gelişigüzel ortamlarda et çektirmemeleri konusunda uyaran Başkan Muharrem Karabacak, “Ucuz ve yakın diye mahalle aralarında, sokak başlarında konulan et çekme makineleriyle hijyen ortamı hiç de müsait olmayan yerlerde çekilen etlere her türlü mikropların bulaşması, özellikle Covid-19 tehdidiyle karşı karşıya olduğumuz böyle bir dönemde büyük önem arz etmektedir. Temiz olmayan makineler, büyükbaş - küçükbaş et çekimlerinde ciddi anlamda sıkıntıları beraberinde getirmektedir. Et çekimi konusunda halkımızın duyarlılık göstermesi ve kasap esnafımızı tercih etmesini tavsiye ediyorum" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat