Sağlık-Sen Konya Teşkilatı İl Divan Kurulu Toplantısında Buluştu

Sağlık-Sen Konya Şube Başkanlığı tarafından organize edilen Konya geneli temsilciler bilgilendirme ve istişare

11.07.2021 11:42, 3 ay önce eklendi.
 Sağlık-Sen Konya Teşkilatı İl Divan  Kurulu Toplantısında Buluştu

İl divan kurulu toplantısı, Sağlık-Sen Genel Başkan Vekili Duralı Baki ve Yasin Barutçu ile çok sayıda temsilcinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Bir Resturantta kahvaltılı olarak gerçekleştirilen Sağlık-Sen Konya Şube Başkanlığı genişletilmiş temsilciler bilgilendirme ve istişare İl Divan kurulu toplantısı Sağlık-Sen Genel başkan Vekili Durali Bakı ve Yasin Barutçu, Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Dr. Ahmet Uzunay ve yönetim kurulu üyelerinin tamamı ile 100’e yakın sayıda temsilcinin katılımıyla yapıldı.

Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Dr. Ahmet Uzunay, toplantının açılış konuşması yaptı ve konuşmasında şu sözlere yer verdi Fedakârca görev yapan sağlık çalışanlarının emekleri, adaletsiz döner sermaye sistemi ve enflasyon karşısında yok sayılıyor. Onlara hak ettiği değeri somut adımlar atarak göstermeliyiz.

 Sağlık Sen Konya Şubesi olarak sahada karşılaştığımız nerede zulme uğrayan, hak gaspı ve mobbinge uğrayan, nerede mağdur edilen üyelerimiz varsa onların yanında oluyor. Hak ve hukuklarını savunma adına her sahada mücadelemizi veriyor ve vermeye de devam ediyoruz. Son günlerde Konyamızda üyelerimize karşı kurumlarda bulunan bazı yöneticiler tarafından uygulanan Mobbinge karşı mücadelemiz ise sonuna kadar da devam edecektir.  Üyelerimiz hak ve hukukları korumak adına Sağlık Sen Konya Şubesi olarak doğru adımlar atarak hedefimize en kısa zaman diliminde ulaşacağız.

Konya’mıza hizmet eden sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sesini herkese duyurabilmek için mücadeleden asla taviz vermeyeceğiz””dedi

Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Yasin Barutçu” , pandeminin yükünü sırtlayan sağlık çalışanlarının adaletsizlik altında ezildiğini belirterek Sağlık-Sen olarak bu sorunların son bulması için çaba sarf ettiklerini kaydetti. Toplu Sözleşme masasında hak edileni almak için mücadele verdiklerini belirten Barutçu, asla taviz vermeden sağlık emekçilerinin kayıplarının giderilmesi için var güçleriyle çalışacaklarını söyledi.

Sağlık-Sen Genel Başkan Vekili Durali Baki, “Döner sermaye mağduru olan sağlık çalışanlarının aynı zamanda enflasyon nedeniyle geçim derdine düştüğünü kaydedti

Baki, 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerine işaret ederek, “Pandeminin kahramanı sağlık emekçileri, hakkı olanı istiyor. Şimdi, gösterdikleri fedakârlığın hakkının verilmesinin tam zamanı. Mücadelemiz, adaletli ve hakkaniyetli bir ücret politikasının hayata geçmesi için” diye konuştu.

 

Anahtar Kelimeler: konya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat