Başkan Yusuf Gülmez

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tarım sektörüne yönelik yaptığı kuraklık desteği

06.06.2021 13:29, 2 ay önce eklendi.
Başkan Yusuf Gülmez

açıklamasının ardından Yunak’ta üreticilerin yüzü güldü.

Nüfusunun yüzde 80’inin tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığı Yunak’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tarım sektörüne yönelik yaptığı kuraklık destek açıklaması üreticilerin yüzünü güldürdü. Yunak  Ziraat Odası Başkanı Yusuf Gülmez , desteklemelerle üreticilerin rahat bir nefes aldığını belirterek, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kuraklıktan etkilenen çiftçilere yapılacak destekleri açıkladı. Kuraklıktan etkilenen buğday, arpa, yulaf, çavdar, nohut ve mercimek üreticilerimize verim kayıplarına göre dekara 100 liraya kadar doğrudan ödeme yapılacak. Bu kararların alınmasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar'a teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Yusuf gülmez , “Kuraklık   hasar tespitleri halen devam ediyor. Ön hasar tespitlerine göre kuraklıktan zarar gören alan 350 -400 bin dekar.  İnşallah bu çiftçilerimiz zarar görmeyecekler” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler: Kuraklıkkonyayunakdestek

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat