Karapınar’da Bakkal borcunu ödedi.

Karapınar ’da Türidiye mahallesinde bir bakkala gelen hayırsever, vatandaşların veresiye borçlarını

08.05.2021 15:51, 2 ay önce eklendi.
Karapınar’da Bakkal borcunu ödedi.

hesaplattırarak tüm borcunu ödedi.  Borçlarını ödemek için mahalle bakkalına gelen vatandaşlar ise borçlarının ödendiğini öğrenince önce şaşırdılar sonra  büyük mutluluk yaşadılar..

Türidiye mahallesinde 10 yıldır bakkal  dükkanı işleten Fethi Saraçoğlu,Bir vatandaş gelerek önce sohbet etti.İlçemiz hakkında bilgiler aldı. Veresiyemiz  olup olmadığını sordu.Bizde veresiye vermeyen bakkal mı var dedim.Sonra Veresiye defterimi istedi.Vatandaşların borcunu hesapladık.Daha sonra hepsini silmemizi istedi.9 bin lira tutarındaki borcun hepsini ödedi.İsminin verilmemesini istedi. Beni kimsenin bilmesini istemiyorum. Sadece bana  ve tüm insanlığa dua etsinler, başka bir şey istemiyorum dedi.  ve   daha sonra  gitti.Pandemi döneminde bu ödeme hem vatandaşa hemde bize iyi oldu. .Borcunu ödemeye gelen bazı vatandaşlara .”Borcunuz yok” dediğimde şaşırdılar.Sonra durumu anlatım.Hepsi mutlu oldu.İsimsiz hayırsevere dua  ettiler.5-6 senelik  borcu olanlar vardı..Vatandaşların veresiye defterine binlerce lira borcu olmasına rağmen dükkana gelen kişileri geri çevirmedik.Bakkallar  veresiye satış nedeni ile zor zamanlardan geçiyor.Bu tip yardımlar bizleri sevindiriyor.hayırsever kardeşimize teşekkür  ediyorum” dedi.

Anahtar Kelimeler: Karapınarbakkal

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat