Eğri Göl Yaylası Ziyaretçilerini Ramazan Sonrası Ağırlamayı Bekliyor

Konya - Antalya sınırında, Geyik Dağları'nın eteklerindeki 2 bin 100 rakımlı Eğri göl, el değmemiş

06.05.2021 13:39, 2 ay önce eklendi.
Eğri Göl Yaylası Ziyaretçilerini Ramazan Sonrası Ağırlamayı Bekliyor

doğası ve çeşitli bitki örtüsünün muhteşem güzelliğiyle yaylacıları, doğa ve fotoğraf tutkunlarını ağırlamayı bekliyor.

Torosların en yüksek zirvelerinden Geyik Dağları'nın eteğinde yer alan 2 bin 100 rakımlı Eğri göl, bitki çeşitliliği, farklı renklerdeki bitkileriyle dikkati çekiyor. Rengârenk açan çiçekler,kıvrılıp göle dökülen akarsularıyla eşsiz bir manzara oluşturuyor.

COVID-19 salgınına rağmen, ilkbahar mevsiminde de doğayla baş başa vakit geçirmek isteyen ziyaretçileri hayran bırakan yaylada baharla birlikte kartpostallık görüntüler oluşturuyor.

Bölgenin eşsiz bir doğaya sahip olduğunu ifade eden doğa ve fotoğraf tutkunu Hasan Zorlu, her mevsim bu eşsiz doğayı ziyaret ettiğini söyledi.

Zorlu, ‘’Bölge gezmeyi sevenler, fotoğraf çekmek isteyenler, yürüyüş yapmak isteyendoğaseverlere farklı alternatifler sunuyor. Her geçen yılda ilgi artıyor. Bana burası büyük huzur veriyor. Gezilmeye görülmeye değer bir yer. Yeşilin ve mavinin bütünleştiği bir yer burası. Manzara mükemmel. Daha yaylacılar henüz buraya inmemişler Ramazan bayramından sonra gelirler herhalde" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler: EğriKarapınarKonyazityret

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat