Büyük, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Mesajı

Konya İl Milli Seyit Ali Büyük, Eğitim Müdürü Milli iradenin temsil edildiği

22.04.2021 20:48, 2 ay önce eklendi.
Büyük, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Mesajı

yer olan Gazi Meclisimiz TBMM’nin açılışının 101. Yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir gurur ve mutluluk içerisinde idrak ediyoruz.

Vatanımız üzerindeki kirli ve karanlık emellerini işgal ve yıkımlarla hayata geçirmek isteyen emperyal güçlere ve onların maşalarına karşı verilen ‘Milli Mücadele’nin komuta merkezi TBMM, bu direnişi zaferle neticelendirmiş; tarihin en şanlı destanlarından birini yazmıştır.

Bu kutlu zaferin sonucunda da ilk gününden bu yana dünyadaki tüm mazlum ve mağdurların umudu olan Türkiye Cumhuriyeti devletimiz kurulmuştur. Bu sebeple 23 Nisan 1920, sadece Türk tarihi için değil tüm dünya için büyük bir önemi ifade etmektedir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk de bu anlamı günü geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza “bayram” olarak armağan etmiş, istiklal ve istikbal uğruna verilen kutlu mücadelenin nesilden nesle aktarılması suretiyle unutulmamasına da büyük bir katkı sunmuştur.

 

 

 

Bilindiği üzere bir yılı aşkın bir süredir mücadele ettiğimiz salgın süreci sebebiyle geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu 23 Nisan’da da gönlümüzün istediği gibi çocuklarımızla kucaklaşamıyor, bir bayram havasında şenliklerimizi yerine getiremiyoruz.

 

Bu konuda her ne kadar içimizde bir burukluk olsa da çocuklarımızın evlerinde anne, baba ve kardeşleriyle birlikte 23 Nisan’ı büyük bir heyecan ve mutluluk içerisinde yaşayacaklarına inanıyorum. Zira bu anlamlı günü yüreğimizde hissetmeye ve yaşamaya engel olacak hiçbir husus söz konusu değildir.

 

Bu duygu ve düşünceler içerisinde ülkemizi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla taşıyacak çocuklarımız başta olmak üzere, tüm milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik ediyor, millet olarak sağlık ve huzur dolu nice bayramlara kavuşmayı temenni ediyorum.

Anahtar Kelimeler: 23nisana2021bayramkonyaEğitim

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat