Tekin “23 Nisan’da meclisimiz, bağımsızlık kararlılığımızı dünya ya ilan etmiştir

Yöntem Koleji Okul Müdürü Mehmet Tekin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramıyla ilgili bir kutlama

22.04.2021 18:21, 2 ay önce eklendi.
Tekin “23 Nisan’da meclisimiz, bağımsızlık kararlılığımızı dünya ya ilan etmiştir

mesajı yayımlayarak, 23 Nisan’da 'Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir' şiarıyla kurulan Meclisimiz, tam bağımsızlık konusundaki azim ve kararlığımızı tüm dünyaya ilan ettiğini söyledi.

23 Nisan’ın demokrasinin ve millet egemenliğinin en net göstergesi olduğunu belirten Yöntem Koleji Okul Müdürü Mehmet Tekin, “23 Nisan ülkemizin milli egemenliğinin ve bağımsızlık mücadelesinin en önemli dönüm noktalarından birini oluşturuyor. 23 Nisan 1929’da Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiştir ve 23 Nisan ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya başlanmıştır. Kurtuluş Savaşı esnasında milletimiz büyük bir seferberlik gerçekleştirmiş, birlik ve beraberlik içinde mücadele vererek zafere ulaşarak, Cumhuriyetimizi ilan etmiştir. 23 Nisan 1920'de, 'Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir' şiarıyla kurulan Meclisimiz, tam bağımsızlık konusundaki azim ve kararlığımızı tüm dünyaya ilan etmiştir. Ülkemizin bağımsızlığa olan aşkının yanında başka milletlerin bağımsızlık mücadelelerine örnek olmuş, milli iradenin gerçekleştirilmesi yolunda emsal olmuştur. 23 Nisan demokrasinin, milli iradenin, millet egemenliğinin en bariz göstergesidir. Bu günün Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından çocuklarımıza armağan edilmesi, Türkiye'nin geleceği olan çocuklarına, gençlerine olan güvenini, umudunu gösterir.  Bizim çocuklarımızdan ve gençlerimizden beklentilerimiz çok büyüktür. İnanıyoruz ki onlara verilen imkânları iyi değerlendirerek, tarihlerinden aldıkları özgüvenle büyük başarılara imza atacaklardır. Bu duygularla Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk başkanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, Kurtuluş Savaşımızı idare eden ilk Meclis'teki tüm milletvekillerini, bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyoruz. Tüm çocuklarımızın, tüm dünya çocuklarının bayramını kutluyorum” dedi.

Anahtar Kelimeler: Mehmet TekinKonya23Nisan

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat