Kulu, Yusuf Küçükgöl İlkokulu öğrencileri proje çalışmalara imza atıyor.

Konya’nın Kulu ilçesinde Yusuf Küçükgöl İlkokulu öğrencileri ve öğretmenleri ‘eTwinning’ projeleri ile farklı çalışmalara imza atıyor.

19.04.2021 14:19, 2 ay önce eklendi.
Kulu, Yusuf Küçükgöl İlkokulu öğrencileri proje çalışmalara imza atıyor.

Yusuf Küçükgöl İlkokulu öğretmeni Zeynep Yıldırım’ın ortaklarından olduğu  ‘Peygamberim Örneğim’ projesi de bu projeye Konya, Ordu, Diyarbakır ve Şanlıurfa’dan 10 öğretmen ve 47 öğrenci katılıyor.

Proje hakkında bilgi veren proje koordinatörü öğretmen Zeynep Yıldırım, eTwinning projesinin Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluk olduğunu söyledi. Yıldırım, “Projedeki öğretmenler kendi ülkelerinden veya farklı ülkelerden iletişim kurdukları öğretmenlerle kendi eğitim süreçlerine uygun bir şekilde projeler üretiyor. eTwinning platformunda teknolojinin eğitime entegrasyonu, eğitim süreçlerinde uygun bir şekilde kullanımı amaçlanıyor” dedi.

 Çalışma kapsamında gerçekleştirdikleri ‘Peygamberim Örneğim’ projesinin amacının 7-14 yaş çocuklarının gözünden Peygamber Efendimiz’i görmek, anlamak, onun sözlerini çocuklar için anlaşılır kılmak, örnek insan figürünü Peygamber Efendimiz ile somutlaştırmak olduğunu vurgulayan Yıldırım, “Projemiz ile birlikte çocukların peygamberlerini sadece dinleyen değil, kendi hayatlarında yaşayan ve çevrelerine de örnek olan nesiller olmalarını hedefliyoruz.

Ayrıca web2.0 araçlarını da kullandığımız bu proje ile birlikte Hz. Ali’nin, “ Çocuklarınızı kendi zamanınıza göre değil, onların yaşadıkları zamana göre yetiştirin.” Sözünü hayata geçiriyoruz” diye konuştu.

‘Peygamberim Örneğim’ projesi kapsamında Yusuf Küçükgöl İlkokulu öğrencileri, öğretmenleri, öğretmenleri Zeynep Yıldırım koordinesinde Kulu Kaymakamı Ali Edip Budan, Belediye Başkanı Murat Ünver ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çağlayan’ı ziyaret etti. Yıldırım ve öğrenciler, ziyarette proje içeriği hakkında bilgilendirmede bulundu. Ayrıca bütün proje üyelerinin katkıları ile hazırlanan Ramazan takvimi, imsakiye ve Hz. Muhammed (S.A.V)’i temsil eden gül hediye edildi. Kulu Kaymakamı Ali Edip Budan, Belediye Başkanı Murat Ünver ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çağlayan öğrencileri tebrik ederek, başarı diledi.

 

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat