Konya-Seydişehirli Yazar Ayşe Ünüvar’ın kitabı finalde

Darülşafaka Cemiyeti ve Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları iş birliğiyle

19.04.2021 13:46, 2 ay önce eklendi.
Konya-Seydişehirli Yazar Ayşe Ünüvar’ın kitabı finalde

67’ncisi düzenlenen Sait Faik Hikâye Armağanı’nın jürisi, yaptığı titiz değerlendirme neticesinde bu yıl yarışmaya başvuran 89 öykü kitabı arasından seçilen ve finale kalan 10 kitaptan oluşan kısa listeyi açıkladı. Finale kalan eserler arasında Konya-Seydişehirli Yazar Ayşe Ünüvar’ın kitabı (Hikâyemin İncindiği Yerdeyim - Metamorfoz Yayıncılık) yer aldı.

Kitaplarının telif haklarını ve mal varlığını Darüşşafaka’ya bağışlayarak annesi veya babası hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz çocukların eğitimine destek veren Türk hikâyeciliğinin önde gelen yazarlarından Sait Faik Abasıyanık’ın anısına 1964 yılından bu yana düzenlenen Sait Faik Hikâye Armağanı’nın 67’ncisinin sahibinin belirlenmesi için geri sayım başladı.

Bu yıl 67'ncisi verilecek ödülün yönetmeliğinde 2019 yılında yapılan bir düzenlemeyle, öncelikle 10 kitaplık kısa bir listenin kamuoyuyla paylaşılmasına karar verildiği duyurulmuştu.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat