Turçev-Der’den Ramazan Yardımı

Konya’da Faaliyet gösteren Turgut ve Çevre Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Eğitim Kültür Derneği

12.04.2021 15:39, 1 ay önce eklendi.
Turçev-Der’den Ramazan Yardımı

 (TURÇEV-DER) Yardım sever vatandaşlar işe birliği  ile  Ramazan ayı öncesinde gıda yardımında bulundu.  

TURÇEV-DER Yunak İlçesinin değişik mahallelerinde  yaşayan dar gelirli aileleri mübarek Ramazan ayı öncesinde sevindirdi. Konya ve Yunakta yaşayan Yardımlarını esirgemeyen Kuzören mahallesinden Hacı ULU, Eğrikuyu mahallesinden Beytullah SELÇUK ve Mahallesi sakinlerinin  katkısı ile dernek yönetimi tarafından yardım paketi organizasyonu düzenlendi. Organizasyon kapsamında  ihtiyaç sahibi ailelere hazırlanan yardım paketleri ulaştırıldı. Yardım paketleri ise yaşanan pandemi döneminde katkı olması amacıyla Yönetim kurulu üyeleri tarafından  yapıldı.

Turgut ve Çevre Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Eğitim Kültür Derneği (TURÇEV-DER) Başkan Yardımcısı Veli TUNCEZ yapmış olduğu açıklamada ; , “Mübarek Ramazan ayında gelirsiz ve dar gelirli ailelerimiz için planlamış olduğumuz yardım paketlerimizin hayırlısı ile dağıtımını gerçekleştirdik.  Değerli köylülerimizin madde ve manevi katkılarıyla köyümüzden başlayarak, komşu köylerimize, ulaştırdık. Bu yardım planlamasına katılan, destek veren tüm hemşerilerimize şükranlarımı sunuyorum, Allah onlardan razı olsun. Birliğimiz, beraberliğimiz daim olsun. Dağıtım için her bölgede ayrı ayrı bizlere yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum. Birlikte inşallah nice yardımlara” ifadelerini kullandı.

İmkanları ölçüsünde yardım sever hemşerilerimizin  katkısıyla,ihtiyacı olan Turgutelili hemşehrilerimize Nakit ve Gıda Paketi yardımı ile veren el ile alan el arasında aracı olmaya çalışıyoruz.

Yardımlarını esirgemeyen Kuzören mahallesinden Hacı ULU bey'e, Eğrikuyu mahallesinden Beytullah SELÇUKbey'e şükranlarımızı sunarız.  Mevlam yardımlarınızı makbul ve kabul eylesin.dedi.

 

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
ÇARELER ÇARESİZLİKLERDEN DOĞAR
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
KADİR GECESİ


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat