SGK’dan, Yapılandırmada İlk Taksitte Son Gün 31 Mart

SGK Konya İl Müdürü Murat Mustafa Yavuz, Borçlarını yapılandıran vatandaşların

30.03.2021 15:47, 2 ay önce eklendi.
SGK’dan, Yapılandırmada İlk Taksitte  Son Gün 31 Mart

ilk taksit ödemenin son tarihi 31 Mart 2021 olduğunu ve elde ettikleri fırsatlar değerlendirmelerini istedi.

Sosyal Güvenlik Kurumu Konya İl Müdürü Murat Mustafa Yavuz, 7256 sayılı Kanun ile SGK borçlarını yapılandıran vatandaşlara son ödeme tarihinin 31 Mart 2021 olduğunu hatırlattı.

Yavuz, Bağ-Kur, sigorta primi ve yapılandırılan diğer SGK borçlarının peşin veya ilk taksit son ödeme tarihinin 31 Mart 2021 Çarşamba günü son gün olduğunu bu nedenle, borcunu taksitli olarak yapılandıranlar için ilk iki taksitin süresinde ödenmesinin zorunlu olduğunu belirtti.

Ayrıca GSS sigortalısı olanlardan daha önce hiç gelir testine başvurmayanların ise 31 Mart 2021 tarihine kadar gelir testine başvurmaları halinde GSS primleri, gelir testi sonucuna göre başlangıç tarihinden itibaren güncellenebilecektir. Gelir testi sonucunda aynı hanede yaşayan ve aile içindeki geliri asgari ücretin 1/3’ünden az olduğu tespit edilenlerin prim borçları silineceğini ve primlerinin devlet tarafından ödeneceğini bildirdi.

SGK borcunu yapılandıran tüm vatandaşların son ödeme tarihine kadar borçlarını ödemelerinin yararlarına olacağını ve bu fırsatın kaçırılmaması gerektiğini dile getirdi.

 

Anahtar Kelimeler: YapılandırmaKonyaSGK

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
ÇARELER ÇARESİZLİKLERDEN DOĞAR
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
KADİR GECESİ


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat