Konya, Birlik Başkanları İstişare Toplantısı’na Ev Sahipliği Yaptı

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Birlik Başkanları İstişare Toplantısı

29.03.2021 16:00, 2 ay önce eklendi.
Konya, Birlik Başkanları İstişare Toplantısı’na Ev Sahipliği Yaptı

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu başkenti Konya’nın 1989 yılında başlayan belediyecilik hareketinin en önemli şehirlerinden olduğunu kaydederek, “İnşallah birliklerimiz arasındaki istişareden Türkiye Belediyeler Birliği'nin koordinasyonunda çok daha başarılı işler çıkacaktır. Çünkü bilgi ve tecrübeyi birbirimize aktararak çok daha başarılı olabiliriz.” dedi. Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, pandemiden sonra yeni bir dünya kurulduğunu belirterek, tecrübe paylaşımının çok önemli olduğunu söyledi. Konya’nın yerel kalkınmada baş aktör olmuş bir şehir olduğunu aktaran Şahin, “Zaten şehre geldiğiniz zaman bir huzur buluyorsunuz. Yaşanabilir bir medeniyet şehri görüyorsunuz. Uğur Başkanımın Büyükşehir Belediye Başkanı olmasıyla bu vizyon daha da güçlenmiş durumda. Hem uluslararası hem ulusal alanda yaptığı çalışmaları takdir ediyoruz.” diye konuştu.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından düzenlenen Birlik Başkanları İstişare toplantısına ev sahipliği yaptı.

Bir kongre Merkezi’nde düzenlenen toplantıda konuşan Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’nın Selçuklu’ya başkentlik yapmış çok önemli şehirlerden birisi olduğunu söyledi. Konya’da Çatalhöyük'ten başlayarak 10 bin yıldır insanların şehir hayatına alışık olduğu, şehirde yaşama kültürünün görebildiğinin altını çizen Başkan Altay, Konya’nın aynı zamanda bir ilim, irfan şehri olduğunu kaydetti.

KONYA, BELEDİYECİLİK HAREKETİNİN ÖNEMLİ ŞEHİRLERİNDEN BİRİ

1989'da başlayan belediyecilik hareketinin en önemli şehirlerinden birisinin yine Konya olduğuna değinen Başkan Altay, “Biz de aldığımız bayrağı daha yukarıya taşımak için çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Konya Büyükşehir Belediyesi olarak yürüttükleri birçok ulusal ve uluslararası birlik başkanlıkları olduğunu anlatarak konuşmasını sürdüren Başkan Altay, “Şu anda Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanlığı görevini yürütüyorum. Türk Dünyası Belediyeler Birliği, 30 ülkeden 1.170 belediyenin üye olduğu bir birlik. Birliğimiz özellikle gönül coğrafyamızdaki belediyelerle tecrübe paylaşımı, kardeş şehir ilişkileri başta olmak üzere birçok proje yürütüyor.

Anahtar Kelimeler: konyabirlik

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
ÇARELER ÇARESİZLİKLERDEN DOĞAR
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
KADİR GECESİ


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat