Kerpiç, daha ne kadar öleceğiz

Seydişehir Baro Temsilciliği Öldürülen Meslektaşı İçin Basın Açıklaması Yaptı Daha Ne Kadar Öleceğiz!

18.03.2021 17:50, 2 yıl önce eklendi.
Kerpiç, daha ne kadar öleceğiz

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde haciz olayında saldırıya uğraması sonucu ölen avukat meslektaşı için Konya Barosuna kayıtlı Seydişehirli avukatlar Adliye önünde basın açıklamasında bulundular.

Baro temsilcisi Av. Osman Kerpiç şunları söyledi, ‘’Biz avukatlar, derdiniz ne olursa hukuksal açıdan başınız sıkıştığınızda başvurduğunuz insanlarız. Annemiz babamız,  çocuğumuz var, mutlu ve refah dolu gelecek beklentimiz var.

Ne yazık ki mesleğimizin mensuplarından da ekonomik sıkıntı çeken, icralık olanlarımız var ve o icralık olan avukatların evlerine, işyerlerine haciz memurlarıyla birlikte giden başka meslektaşlarımız var.

Yaşadıklarımız ne kadar acı olsa da, kimsenin yaşam hakkının elinden alınmaması gerektiğine inanan, insan ilişkilerinde ortaya çıkan sorunların hukukla, yargıyla çözülmesi gerektiğini savunan, bu nedenle her fırsatta “hukukun üstünlüğü” diye haykıran biz avukatlar, hep baktığımız davalarla özdeş tutulup, sanki davanın tarafıymışız gibi görüldük ve saldırıya uğradık, dövüldük, bıçaklandık, silahla vurulduk.Dün  de Gebze’de öldürüldük.

Kocaeli’nin Gebze İlçesi’nde icra ekibiyle birlikte bir eve hacze giden İstanbul Barosu üyesi meslektaşımız Avukat Ersin Arslan, ev sahibinin silahlı saldırısına maruz kalmıştır. Borçlu Y.Y. öldürmek kastıyla doğrudan göğsüne ateş etmiş, meslektaşımız kaldırıldığı hastanede maalesef hayatını kaybetmiştir.Acımız ve isyanımız büyüktür.

Avukatlara yönelik her saldırıdan sonra söyledik. Avukat, yargı mekanizmasının sacayağıdır; Hakim ve savcı nasıl korunuyorsa, avukat da öyle korunmalıdır dedik. Savunmanın kutsallığından bahisle, uygulama ve söylemlerle bu mesleğin mensuplarını hedef göstermeyin dedik. Gün gelecek sizin de avukata ihtiyacınız olacak dedik.

Dinletemedik… Hakarete uğradık, dövüldük, bıçaklandık, öldürüldük.

Daha ne kadar öldürüleceğiz?

Gebze’de hayatını kaybeden genç meslektaşımız Avukat Ersin Arslan’a, Allah’tan rahmet, ailesine sabır ve üyesi olduğu İstanbul Barosu Başkanlığı’nın şahsında tüm meslektaşlarımıza başsağlığı diliyor, gözaltına alındığını öğrendiğimiz saldırganın hukuk çerçevesinde en ağır cezaya çarptırılması için yargılama aşamasında takipçi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.’’

Anahtar Kelimeler: Seydişehirkonyaavcinayet

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant