Selçuk Üniversitesi’nin Dünya Çapındaki Başarısı

Akademik başarıda Selçuk Üniversitesinde görev yapan akademisyen Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Öğretim

03.03.2021 10:14, 2 ay önce eklendi.
Selçuk Üniversitesi’nin Dünya Çapındaki Başarısı

Üyesi Prof.Dr.Mehmet Musa Özcan,Bilimsel sıralamada yerini korumaya devam ediyor…

Türkiye'de en çok atıf alan ve H index'i en yüksek 6 bin akademisyenin tam listesi yayımlandı.

Google Scholar açık profillerine göre H indexi ve atıf sayısına göre açıklanan ilk 6.000 araştırmacı içinde H index'i en yüksek olan Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof.Dr.Mehmet Musa Özcan, 6 bin akademisyen arasında 61.ci sırada yer almıştır.

Konya’daki Üniversiteler içinde en yüksek h indeksine sahip olan Prof.Dr.Mehmet Musa Özcan, “yaptığımız çalışmaların öğrencilerimizin eğitim ve öğretimine katkı sağlaması, gıda sektörüne ışık tutması, ülkemizde yetişen ve unutulmaya yüz tutmuş bazı yenilebilir tohumların, kullanılabilir tıbbi ve aromatik bitkilerin ve minör meyvelerinin üretime kazandırılmasının yanısıra hem Ülkemizin ve hemde aidiyet duygusuyla gurur duyduğum Selçuk Üniversitemizin Türkiye ve dünya sıralamasında önlerde yer almasını sağlamak için bilim adına bir damla katkıda bulunabilmenin gayretleri içerisindeyim” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler: Konya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat