Afrika’ya Binlerce Kuran-I Kerim Dağitildi

Yıldız FM dinleyenlerinin bağışlarından toplanan binlerce Kuran-ı Kerim Nijer’de dağıtılmaya başlandı.

28.02.2021 13:19, 2 ay önce eklendi.
Afrika’ya Binlerce Kuran-I Kerim Dağitildi

İzmir’de yayın yapan Yıldız FM dinleyicileri tarafından yapılan bağışlar sonrasında toplanan binlerce Kuran-ı Kerim Afrika’nın Nijer bölgesinde talebelere teslim edilmeye devam ediyor.

“Sizin En Hayırlınız Kuran-ı Öğrenen ve Öğretenlerinizdir”

“Sizin En Hayırlınız Kuran-ı Öğrenen ve Öğretenlerinizdir” hadis-I şerif ile hareket ettiklerini söyleyen Yıldız FM Yönetim Kurulu Başkanı, Abdulhakim Bingöl,” Afrika'da bulunan Nijer müslümanların yoğun olarak yaşadığı ve hafızlık çalışmalarının oldukça güçlü olduğu bir ülke. Hristiyan ve Müslüman nüfusun birlikte yaşadığı bu bölgelerde aynı zamanda Batılı misyoner teşkilatlarının etkili olduğu ülkelerden birisi olması sebebiyle, İzmir’in en çok dinlenen radyo kanalı olan Yıldız FM’de düzenlediğimiz kampanyaya dinleyicilerimiz çok büyük ilgi gösterdi. Allah yaptıkları ve yapacakları yardımlardan dolayı razı olsun. Cenab-ı ALLAH bu bölgede ve dünyanın her yerinde ki kardeşlerimize yardım etsin. Hamdolsun ki bizlerde böyle hayırlı çalışmalara ön ayak olabildik. Şükürler olsun” dedi.

“Gitmediğimiz yer bizim değildir”

Binlerce Kuran-ı Kerim Nijer’de dağıtan Yasin Yalçın ise yaptığı açıklamada; “Gitmediğimiz yer bizim değildir diyerek başladığımız Afrika’ya kuran hediyesi kampanyasında çok kısa sürede YILDIZ FM (105.3) İzmir dinleyenlerinin desteği ile binlerce kurana ulaştık ve şimdi hasat zamanı. Yokluk ve misyonerlik faaliyetlerinin kıskacı altında bulunan kardeşlerimize kuranlarını ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.. Dinine hizmet etme şerefini bize yaşatan Allah’a hamdolsun. Elektrikleri olmadığı için yaktıkları ateşlerin ışığında Kuran-ı Kerim’lerini  alarak okuyan talebeler gönderenlere binlerce kez dualar etti” diye konuştu.

 

Yetkililer düzenlenen Kuran-ı Kerim kampanyasının devam ettiğini, bağışta bulunmak isteyen dinleyicilerin 0.232.4240606 telefonuna çağrı bırakmalarının yeterli olacağını söylediler.

 

Anahtar Kelimeler: RadyoKuranafrika

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat