Baharı Başlatan Çiçek Konya’da Açtı

Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam, “Erbakan hocamız, bir çiçekle bahar mı gelir diyenlere, bir çiçekle bahar

23.02.2021 21:51, 2 ay önce eklendi.
Baharı Başlatan Çiçek Konya’da Açtı

olmaz ama her bahar bir çiçekle başlar diyerek şehrimiz Konya’dan hareketini başlatmış, düşüncelerinin bir kısmını hayata geçirmeyi başarmıştı.  Bu sebeple Konya'nın onda ayrı bir yeri vardı.” dedi.

Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam, partisinin il binasına basın toplantısı düzenledi. Saydam, basın ilk bölümünde; ”Şubat ayı içerisindeyiz. Şubat ayı bizler için önemli olan, değerli olan büyüklerimizi yitirdiğimiz bir ay. Şubat bizim için hüzün ayı, keder ayı. Şubat ayını Şehitler Ayı olarak da anıyoruz. Abdülhamid Han, Malcolm X, Metin Yüksel, Hasan el Benna gibi birçok önemli şahsiyeti bu ayda kaybettik. İçinde bulunduğumuz 2021 yılı Şubat ayı içerisinde de kaybettiğimiz büyüklerimiz oldu. Bununla beraber yine bu ay içerisinde teröristlerce alçakça katledilen şehitlerimiz oldu. Rabbim tüm şehitlerimize, bu ülkeye, Müslümanlara, İslam Âlemine, insanlığa hizmet etmiş tüm büyüklerimize rahmet etsin.

Tabi ki bu liste içerisinde Milli Görüş Davası ve Saadet Partimiz açısından farklı bir öneme haiz olan, liderimiz, 54. Türkiye Cumhuriyeti’nin efsane Başbakanı, ilim, fikir ve siyaset adamı Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız da şubat ayı içerisinde kaybettiklerimiz arasında. Bundan tam 10 yıl önce 27 Şubat 2011 tarihinde Erbakan Hocamızı kaybettik. Allah rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun.

O günden bu tarafa Erbakan Hocamızı vefat ettiği haftaya denk gelen tarihlerde 10 yıldır anma ve anlama haftası olarak düzenliyor ve bununla ilgili olarak programlar tertip ediyoruz. Bu sebeple bugün bu basın toplantısıyla birlikte, anma haftasını da başlatmış olacağız. Yalnız bu yıl pandemi dolayısıyla Erbakan Hocamızı anma ve anlama etkinliklerimizi kısıtlı olarak icra edeceğiz.” şeklinde konuştu.

ERBAKAN HOCA MİLLİ GÖRÜŞ DAVASI GİBİ BÜYÜK BİR MİRAS BIRAKTI

Saydam, konuşmasının devamında ise; “Bizler şahidiz, İslam Coğrafyası şahit, mazlum ve mağdurlar şahit, ülke şahit, fikrini kabul etmiş etmemiş herkes şahit. Hatta onunla ömrü boyunca mücadele edenler bile şahit ki o vazifesini yaptı ve gitti. Hem de hakkıyla yaptı. Ülkesinden, milletinden istediği desteği alamamasına rağmen hiçbir zaman yılmadı. Kendisi ile uğraşanlara bile hiçbir zaman kötü söylemedi, onlar hakkında kötü bir şey düşünmedi. Kendisine, davasına yapılan kötü muamele karşısında bile ‘Benden bu kadar, haydi ne haliniz varsa görün.’ demedi. Son nefesine kadar ülkesi, milleti, İslam âlemi hatta bütün insanlığın saadeti için uğraştı. Birçok engelle karşılaştı. Ama o yine de yolundan dönmedi. Azminden gayretinden hiçbir şey eksiltmedi.

Ama en güzeli elhamdülillah, arkasında Milli Görüş davası gibi büyük bir miras bıraktı. Saadet Partisi gibi temeli sağlam, kökü derinlerde olan bir partiyi emanet etti gitti. Saadete ulaşanlara selam olsun diyerek, bugün miras bıraktığı partisine, davasına sahip çıkanlara da müjdeyi vermişti.” dedi.

ERBAKAN HOCA HER FIRSATTA KONYA’NIN ÖNEMİNİ DİLE GETİRİRDİ

Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın, Konya’ya ayrı bir değer verdiğini de belirten Saydam; “Şehrimiz Konya da çok değer verdiği bir şehirdi. Siyasete atıldığı ilk günden itibaren, kendisi Konyalı olmamasına rağmen, bağımsız adaylığı da dâhil olmak üzere her seçimde Konya'dan aday olmuş ve Konya Milletvekili olarak mecliste bulunmuş, Başbakan Yardımcılığı ve Başbakanlık yapmıştı.

Bir çiçekle bahar mı gelir diyenlere, bir çiçekle bahar olmaz ama her bahar bir çiçekle başlar diyerek şehrimiz Konya’dan hareketini başlatmış, düşüncelerinin bir kısmını hayata geçirmeyi başarmıştı.  Bu sebeple Konya'nın onda ayrı bir yeri vardı. Konya’nın şehir olarak neden önemli olduğunu da her fırsatta dile getirir, her meselede olduğu gibi neden siyasete Konya’dan başladığını ilmi delilleri ile ortaya koyardı.” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat