Kaymakam Erdoğan, Su Ürünleri İşleme Tesisini İnceledi

Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan, Su Ürünleri işleme tesisini ziyaret ederek firma

04.02.2021 11:05, 3 ay önce eklendi.
Kaymakam Erdoğan, Su Ürünleri İşleme Tesisini İnceledi

yetkililerinden bilgi alıp balık işleme ve paketleme hizmetlerini yerinde inceledi.

Hijyen bir ortamda iş güvenliği kurallarına uyularak çalışma yapıldığını belirten Aydın Erdoğan, yurt içi ve dışına balık filato pazarlayarak ülke ekonomisine katkı sağlandığını söyledi.

İstihdam mahalli yatırımları her zaman desteklediklerini kaydeden Erdoğan, ‘’Bu tesislerin yaşaması için çevremizdeki Suğla, Beyşehir göllerindeki yasaklara uyulması gerekir. Bu işletmelerin ekonomik gücü geliştikçe balık işleme kapasite artar istihdam gelişir ülkemiz döviz kazanır onun için göllerimize sahip çıkmalıyız.’’dedi.

Avrupa’nın birçok ülkesine ihracat yaptıklarını aktaran İşletme Müdürü Onur Özkal, ‘’Tesislerimizde tatlı su ve deniz ürünlerini işleyip pazarlıyoruz. Turizm şirketleri sazan ve yağ balığına çok talep ediyor. Şu anda işletmemizde 60 işçi çalışmaktadır. 25 yıldır 3 ortakla beraber ekonomimize döviz kazandırmaktayız. Tesisimizi ziyaret eden Sn kaymakamımıza teşekkür ediyoruz’’diye konuştu.

Ziyarette Kaymakam Erdoğan’a, İlçe Emniyet Müdürü Cevdet Arıcı, Jandarma Komutanı Salih Yahya Koca eşlik etti.

Anahtar Kelimeler: Kamakamkonyasuyaşam

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat