CHP Ereğli ilçe Başkanı Ecevit milletvelillerine tepki mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel’in

30.01.2021 14:31, 4 ay önce eklendi.
CHP Ereğli ilçe Başkanı Ecevit milletvelillerine tepki mesajı

istifa etmelerinin ardından tepkiler büyümeye devam ediyor. 3 Vekilin istifasına, 36. Dönem Parti Meclisi üyesi olan Bülent Ecevit Tatlıdil de bir tepki mesajı yayınladı.

Cumhuriyet Halk Partisi 36. Dönem Parti Meclisi Üyesi olan Bülent Ecevit Tatlıdil, yaptığı açıklamada, partiden istifa eden 3 milletvekiline “Vefasızsınız” dedi.

Önceki dönemde CHP Kurultayı’nda 21 kurultay delegesinin Muharrem İnce lehine imza vermesinde fitili ateşleyen açıklamayı yapması ile gündeme gelen Bülent Ecevit Tatlıdil, ve beraberindeki 21 kurultay delegesi adına yapılan basın açıklamasında şunlara yer verildi:

“Biz 36. dönem Konya kurultay delegeleri olarak Genel Başkanlık süreçlerinde Sayın Muharrem İnce’nin yanında olmuştuk. Hatta fitili ateşleyen İllerin başında gelerek Parti Meclisi üyemiz Bülent Ecevit Tatlıdil basın açıklamasından sonra 28 delegemizden 21 arkadaşımızla olağanüstü Kurultay toplanması için imza vermiştik. O günün şartlarında teklif edilen makamları gelecek planlarımızı bir kenara koyarak sırf partimizin daha iyi olabileceği düşüncesiyle kararımızın sonuna kadar arkasında durduk.

Biz CHP’li Muharrem İnce’ye imza vermiştik. Tıpkı cumhurbaşkanlığı seçimlerinde milyonlarca seçmenin Muharrem İnce’ye CHP’li olduğu için oy verdiği gibi.

Şimdi siyaset bizleri Atatürk’ün kurucusu olduğu Kuva-yi Milliye’nin devamı olan ülkemizin kurucu partisi CHP’de sonuna kadar mücadele ederek siyaset yapmaya, Sayın Muharrem İnce’yi de mücadeleden kaçarak İçişleri Bakanlığına verilmiş iki satır dilekçe ile parti kurmaya yönlendirdi.

Unutmayın Sayın Muharrem İnce, CHP herkesten büyük olduğu gibi sizden de büyüktür ve siyaset sahnesi CHP’de iç mücadeleler sonucu örgütüne sırtını dönüp yeni kurulan siyasi partiler çöplüğüyle doludur.

Cumhuriyet Halk Partisinden istifa eden 3 Milletvekili bizzat CHP’ye oy vermiş milyonlara onları aday göstermiş PM’ye ve parti örgütlerine karşı yapılmış bir eylemdir. Yanlıştır. Kesinlikle kabul edilemez.

Yolunuz açık olsun. Son olarak diyoruz ki biz kurultay imza süreçlerinde açık açık verdiğimiz imzaları sizlere helal etmiyoruz” denildi.

Anahtar Kelimeler: eREĞLİCHPKonyatepki

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
ÇARELER ÇARESİZLİKLERDEN DOĞAR
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
KADİR GECESİ


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat