Ziya Öğretmen Konya’daki Meslektaşları İle Buluştu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Ziya Öğretmenle Eğitim Buluşmaları” programı kapsamında Konya’da görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi

26.01.2021 13:24, 1 ay önce eklendi.
Ziya Öğretmen Konya’daki Meslektaşları İle Buluştu

25 Ocak 2021 tarihinde çevrimiçi yöntemle gerçekleşen program, mebbasin youtube kanalı üzerinden canlı olarak yayımlandı.

Bakan Selçuk öncelikle dünyanın ve ülkemizin bu zor zamanlarında çocuklarımıza verdikleri destek dolayısıyla öğretmenlere teşekkür etti. Salgın döneminde gösterilen bu gayretin, sadece görev çerçevesinde değerlendirilemeyeceğini; yürek isteyen bir gönül meselesi, bir milli seferberlik meselesi olduğunu ifade etti. Bir velinin, bir öğrencinin kendini sahipsiz hissetmemesinin; çocuklarımızın “öğretmenim var, ona sorarım” demesinin çok önemli hususlar olduğunu vurguladı.

EBA’nın dünyada çok önemli ve tercih edilen bir ağ olduğunu da belirten Selçuk, bu kapsamda günde 3 milyondan fazla ders işlendiğini ve 3 farklı TV kanalının kurulduğunu belirtti. Bu noktada dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olduğumuzu söyledi. Gösterilen tüm çabaların ve yapılan çalışmaların öğretmenlerimizin omuz vermesiyle daha anlamlı olacağını da sözlerine ekledi.

 

Bakan Selçuk ilk sözü Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’e verdi. Büyük, Konya’da görev yapan 32.700 öğretmen ve 485 bin öğrenciyle, “2023 Eğitim Vizyonu” doğrultusunda, bu salgın döneminde “Gönüller Şehri Konya’da İşimizi Aşkla Yapıyoruz” dedi. Konya’nın bir Selçuklu payitahtı olduğunu, yüzyıllardır bir eğitim ve kültür şehri olarak gönül coğrafyamızda güzide bir yer edindiğini söyleyerek Konya’nın eğitim öğretimi tarihinin her döneminde en öncelikli konu olarak gördüğünü ve çalışmalarını bu bilinçle yürüttüğünü sözlerine ekledi. Bu çalışmaların merkezinde de mesleğine aşkla ve sevgiyle bağlı olan öğretmenlerin yer aldığını ifade etti. Salgın döneminde Konya’da yapılan çalışmalar hakkında kısa bilgiler verdi. Bu anlamlı buluşma vesilesiyle Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a şükranlarını iletti.

Bakan Selçuk da Konya’nın her zaman öncü rolünü devam ettirdiğini söyleyerek üniversitelerle, belediyelerle ve özel sektör kuruluşlarıyla el ele verdiğini ifade etti ve İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’e teşekkür etti.

Daha sonra Müzik Öğretmeni Özenir Asmacık Koyuncu tarafından orkestra eşliğinde Mesneviden Ders Aldım” parçası seslendirildi.

Konya’nın muhtelif okullarında görev yapan öğretmenler Sıdıka İşler, Seçil Gedik Doğaner, Asuman Aslan, Tuba Öz, M. Ali Yılmaz, Meral Taşpınar, Tuba Vidin, Zekai Kutay, Hatice Mercan, Azra Şerife Şimşek, Fadime Dağcı, Emel Pektaş, İsmail Çeşmecioğlu, Leyla Yaman, Merve Tekeli Aksoy, Samet Tetik ve Hatice Güngör de Bakan Selçuk’a il genelinde ve okullarında yapılan bazı eğitim çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

“Ziya Öğretmenle Eğitim Buluşmaları” programında son olarak müzik grubundaki öğretmenlerimiz “Entarisi Aktandır” parçasını seslendirdiler.

Bakan Selçuk’un katılımcı öğretmenlere selam ve teşekkürlerini iletmesiyle program sona erdi.

Anahtar Kelimeler: BakanSelçukKonyaziyaeeğitim

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
BU SİSTEMLE NEREYE GİDİYORUZ?
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
HOCALI KATLİAMI


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat