Seydişehir’de Yaşlılara Kovid-19 Aşısı Evlerinde Vuruluyor

Seydişehir ilçe sağlık müdürü Dr. Hakan Özdemir, Kovid-19 aşı dozları evde bakım hizmetinden faydalanan

23.01.2021 18:56, 1 ay önce eklendi.
Seydişehir’de Yaşlılara Kovid-19 Aşısı Evlerinde Vuruluyor

80 yaş üstü vatandaşlara, sağlık ekipleri tarafından bulundukları yerlerde randevuyla aşılanmaya başlandı.

2 ekip tarafından 80 yaş üstü yaşlıların evlerinde aşılama işlemlerinin başlandığını kaydeden Dr. Özdemir, MRHS sisteminden (182) önceden randevularının alınmış olması gerektiğini söyledi.

Vatandaşların uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getiren Dr. Özdemir, ‘’ Büyüklerimizin kıymetini bilerek onları yormadan ekiplerimiz tarafında evlerine giderek aşılarını vuruyorlar. Hastane ve Toplum Sağlık Merkezi’ne bağlı Sağlık Ocaklarında yapılan aşılama işlemlerinin MRHS sisteminden alınan randevu ile gerçekleşmektedir. 80 yaş ve üstü bireylerin aşıları tamamlandıktan sonra 65 yaş ve üstü bireyler hizmetin sürdürülmesi için öncelikli sektörler 50-64 yaş arası bireyler, kronik hastalığı olan kişiler ve diğer gruplara sıra gelecek. En son olarakta aşılanma sırası geldiği halde zamanında aşı yaptırmayanlar aşılarını yaptırabilecekler.  Şu ana kadar ilçemizde 524 doz aşı gerçekleşti. Aşı temininde hiçbir sıkıntımız yok. Taleplerimiz karşılığında tedarik ediliyor.’’ dedi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
BU SİSTEMLE NEREYE GİDİYORUZ?
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
HOCALI KATLİAMI


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat