İYİ Partili Yokuş ’tan Altay’a: Konya’nın sahibi olmaya çalışmak yerine, Konyalının hizmetkârı ol

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, işçilerine zam yaptığı için Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa’ya tepki gösteren

19.01.2021 12:35, 2 ay önce eklendi.
İYİ Partili Yokuş ’tan Altay’a: Konya’nın sahibi olmaya çalışmak yerine, Konyalının hizmetkârı ol

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a yüklendi. Nurettin Akbuğa ve Altay arasında yaşanan diyaloğu hatırlatan Yokuş, “ Uğur İbrahim Altay kendisini Konya’nın sahibi olarak görüyormuş. Konyalılar Altay’ı kendilerine hizmet etmesi için seçti. Uğur İbrahim Altay Konya’nın sahibi olmaya çalışmak yerine Konyalıya hizmetkâr olmalı” dedi.

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, esnafa destek verdiği ve işçisine zam yaptığı gerekçesiyle Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa’ya tepki gösteren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a sert sözlerle yüklendi.

Uğur İbrahim Altay’ın işçisinin yanında yer alan Akbuğa’ya tepki göstermesinin kabul edilemez olduğunu belirten Yokuş, “ Uğur İbrahim Altay işçisine Türkiye’de en çok zammı yapan ve işçiler arasında gelir adaletsizliğini ortadan kaldıran Nurettin Akbuğa’yı tebrik etmesi gerekirken, bir amir gibi kızıyor. Konya Büyükşehir Belediyesi ve işçiler arasında yaşanan toplu iş sözleşmesi görüşmelerini herkes biliyor. İşçisini açlığa mahkûm etmek isteyen Altay, işçiye her türlü baskı ve zorbalığı yaptı. Altay, kendisinin tersine işçisine sahip çıkan Tuzlukçu Belediye Başkanı’mıza  ‘Ben Konya’nın sahibiyim’ demiş. Buna Konyalılar en güzel cevabı verecektir. Konyalılar Altay’ı kendilerine hizmet etmesi için seçti. Uğur İbrahim Altay Konya’nın sahibi olmaya çalışmak yerine Konyalıya hizmetkâr olmalı” ifadelerini kullandı.

“KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BORÇ BATAĞINDA”

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin borç batağında olduğunu da ifade eden Yokuş, “ 2004 yılından bu yana Ak Partili belediye başkanlarının yönettiği Konya Büyükşehir Belediyesi’nin 3 Milyar TL civarında borcu ile Türkiye’nin en borçlu belediyeleri sıralamasında ilk 5’in içinde yer alıyor.18 yıl önce dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa’dan borçsuz devralınan Konya büyükşehir Belediyesi kötü yönetim neticesi borç batağına sürüklendi” dedi.

“YERLEŞİM YERLERİMİZ HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALAMIYOR”

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelere yeterince hizmet götüremediğini de vurgulayan Yokuş,“Konya Büyük Şehir Belediyesi, Büyükşehir Yasası’nın yürürlüğe girmesinin ardından bini aşkın mahalleye hizmet götürmekle mükellef olmasına rağmen yerleşimyerlerimiz hak ettiği hizmeti alamıyor. Halen yüzlerce köyün yolları bozuk. Hala asfaltlıyolları olmayan köylerimiz var.  Yüzlerce köyümüzün halkı asbestli su boruları içme suyunu kullanmaktadır. Tüm köylerimizin, birçok ilçemizin kanalizasyonları filtresiz. Kirli kimyasal sular derelere ırmaklara ve göllere akıyor. Konya Büyükşehir Belediyesi taşra köy ve mahallerin hizmet taleplerine ‘yeterince kaynağımız yok’ diyerek ötelemekte” ifadelerini kullandı.

“BAKAN KURUM BELEDİYENİN EŞ BAŞKANI GİBİ ÇALIŞIYOR”

“Konya Büyükşehir Belediyesi’nin yapması gereken pek çok iş Çevre Bakanlığı kaynakları ile yapılmakta” diyen Yokuş açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde Çevre Bakanı olarak atanan Murat Kurum Konyalı. Murat Kurum göreve geldiği günden bu yana Konya Belediyesi ‘Eş Başkanı’ gibi çalışmakta. Konya Belediyesinin tüm yatırımlarını Çevre Bakanlığı üstleniyor. Belediyenin yapması gereken pek çok iş Çevre Bakanlığı kaynakları ile yapılmakta”

 

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
BU SİSTEMLE NEREYE GİDİYORUZ?
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
HOCALI KATLİAMI


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat