Emekli Öğretmen Timur Kütüphanesini Bağışladı

Konya Büyükşehir Belediyesi İzzet Koyunoğlu Müze ve Kütüphanesi’ne 2012 yılında bağışlarla birlikte 1.572 kitap kaydı yapıldı. Son olarak Emekli Öğretmen Ramazan Timur, 60 senede oluşturduğu 1.076 kitaplık kütüphanesini bağışladı.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Emekli Öğretmen Timur Kütüphanesini Bağışladı
Emekli Öğretmen Ramazan Timur, 60 senede oluşturduğu 1.076 kitaplık kütüphanesini Konya Büyükşehir Belediyesi A. R. İzzet Koyunoğlu Müze ve Kütüphanesi ’ne bağışladı.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, sosyal ve kültürel çalışmaların fiziki çalışmalardan daha önemli olduğunu belirterek, şehrin kimliğini oluşturan eserlerin gelecek nesillere ulaştırılmasının son derece önemli olduğunu dile getirdi.
Ramazan Timur ’un kütüphanesini Koyunoğlu Kütüphanesi ’ne bağışlamasını bu açıdan takdirle karşıladıklarını belirten Başkan Akyürek, bugüne kadar kütüphaneye kitap bağışlayan herkese Konya halkı adına teşekkür etti.
Başkan Akyürek, Büyükşehir Belediyesi İzzet Koyunoğlu Müze ve Kütüphanesi ’ne 2012 yılında Mehmet Eminoğlu ’ndan 229, Çamlıca Yayınları ’ndan 56 ve diğer bağışlarla birlikte toplam 1.572 kitap kaydı yapıldığını da sözlerine ekledi.
KÜTÜPHANEDE ÖNEMLİ ESERLER BULUNUYOR
Emekli Öğretmen Ramazan Timur ’un kütüphanesi daha çok edebi, tarihi, dini ve tasavvufi eserlerden oluşuyor. Koleksiyonda Sadi Şirazî, Ali Şir Nevaî, Nedim gibi şairlerin divanları, Yusuf Has Hacib ’in Kutadgu Bilig ’i, Firdevsî ’nin Şehnamesi gibi önemli eserlerin yanı sıra; Victor Hugo, Moliere, Emile Zola, Voltaire gibi ünlü batı klasikçilerinin eserleri yer alıyor. Ayrıca, Hayat Tarih Mecmuası, Tarih Konuşuyor gibi süreli yayınlar da koleksiyonun önemli parçaları arasında bulunuyor.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant