Minik ellerden sağlık çalışanlarına moral mektupları

Konya Alaeddin İlkokulu öğrencileri, ‘Yüreğimiz sizinle’ projesi kapsamında yazdıkları mektupları, sağlık çalışanlarına

08.01.2021 19:59, 1 hafta önce eklendi.
Minik ellerden sağlık çalışanlarına  moral mektupları

ulaştırmak üzere İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç’a teslim ettiler. Salgınla mücadelede en ön safta görev alan sağlık çalışanlarına destek olmak amacıyla duygularını kaleme döken öğrenciler, yazdıkları mektuplarla moral oldular.

Okul Müdürü Ömer Ekici ve Sınıf Öğretmeni Mehmet Nabi Avcı ile birlikte Alaeddin İlkokulu öğrencilerini temsilen Prof. Dr. Koç’u ziyarete gelen minik öğrencilerden Ceylin Turgut ve Ecrin Kaplan’da sağlık çalışanlarını çok sevdiklerini söyleyerek yazdıkları mektupları okudular.

3/A Sınıfı öğrencilerinden Ceylin Turgut, mektubunda; “ Siz orda gece gündüz demeden çalışırken bazı insanlar kurallara uymadığı zamanlarda siz belki bir insanı hayata döndürmek için çabalıyorsunuz. Siz belki annenizden, babanızdan, kardeşinizden, eşinizden çok önemli çocuğunuzdan sadece telefondan görüşe biliyorsunuz. Ben bu ayrılığı çok iyi biliyorum. Benim annem covid olmuştu. Annem odasından hiç çıkmadığı için annemi çok özlemiştim ve anneme sarılmak istiyordum. Annem odadan çıkınca sarıldığımda sanki dünyalar benim oldu. Sizde annenize, babanıza, kardeşinize, eşinize, çocuğunuza sarıldığınız zaman benim gibi hissettiğinizi biliyorum. Ve kendinize iyi bakın sağlıkla kalın mutlulukla kalın hoşça kalın. Tüm yüreğimiz sizinle.”

Okulun diğer öğrencisi Ecrin kaplan ise mektubunda, “ Covid 19 salgınından en çok sizler etkilendiniz. Hastalarla ilgilenirken sizler de hastalanıyorsunuz. Herkesin iyi olması için elinizden geleni yapıyorsunuz. Bizler evimizde rahat rahat otururken sizler ailelerinizi bile göremiyorsunuz. Yaptığınız bu fedakârlığı hiç unutmayacağız. Bizler de sizin işinizi kolaylaştırmasak için elimizden geleni yapacağız. Sizlerin sayesinde en güzel günlere kavuşacağız. İyi ki varsınız. Sizler için dua ediyorum”

Alaeddin İlkokulu Müdürü Ömer Ekici, öğrencilerin sağlık çalışanlarına destek olmak amacıyla böyle bir proje başlattıklarını söyledi. Salgında en önde mücadele eden ve gecesini, gündüzüne katarak bizler için çalışan tüm sağlık çalışanları için yazılan duygu dolu mektupları il sağlık müdürümüze teslim ettik. Öğrencilerimize bu duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.

Öğrencilerin duygu dolu mektuplarının kendileri için çok önemli olduğunun altını çizen Prof. Dr. Koç’da, “Evet bu süreçte tüm sağlık çalışanlarımız çok yoruldular. Ama inanın bu mektupta yazanlar bizlerin yorgunluğunu bile hafifletti. Minik yüreklerin, sağlık çalışanlarına böyle bir dönemde gönüllerinden geçen cümleler ile destek olmaları bizleri fazlası ile duygulandırdı. Temiz kalpli yavrularımızdan bu güzel cümleleri duymak ayrı bir mutluluk kaynağı. Çocuklarımıza, velilerimize ve öğretmenlerimize sağlık çalışanları adına gönülden teşekkür ediyorum. " diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat