Akşeker ihracaat şampiyonu

Türkiye’nin kırmızı et sektöründeki dev ismi Akşeker Grup, et ürünleri ihracatında yine zirvede yer aldı..

08.01.2021 18:54, 1 hafta önce eklendi.
Akşeker ihracaat şampiyonu

Kırmızı et ve et ürünleri sektöründe Türkiye’nin en büyük kuruluşlarından Akşeker Grup, 2019 yılındaki ihracatı ile 5.nciliği elde etti.

Karkas etten sucuğa, pastırmadan kavurmaya, dönerden köfteye ve kokoreçten salama kadar bir çok et ürünü ile sektörün en güvenilir ismi Akşeker Grup bünyesindeki Akşeker Tarım AŞ, İstanbul Su Ürünleri ve İhracatçılar Birliği verilerine göre beşinci sırada yer aldı. 

2017 ve 2018 yıllarında da iki yıl üst üste 2.nci olan Akşeker, son iki yıldır iç piyasaya daha fazla ağırlık verdikleri için ihracatta kısıtlamaya gittiklerini söyleyen Akşeker Grup Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Şeker, bu yıl içerisinde yeni yapacakları yatırımları ile, hem ihracatın, hem de iç piyasanın talebini daha fazla karşılayacaklarını vurguladı.

Statü gereği bu ödüller bir yıl gecikme ile veriliyor. Akşeker’in ödülünü İstanbul’da düzenlenen törende Akşeker Grup CEOsu Alper Şölen aldı.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat