3 Aralık Dünya farkındalık günü

3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü münasebetiyle bir açıklama yayınlayan

03.12.2020 16:24, 2 ay önce eklendi.
3 Aralık Dünya farkındalık günü
Dünya Zihinsel ve Fiziksel Engelliler Derneği Genel Başkanı Mevlüt Ayvaz bir gün değil her gün hatırlanmak istediklerini söyledi.
Mevlüt Ayvaz; "Çeşitli sıkıntılar yaşayan engelli  vatandaşlarımızın 3 Aralık Engelliler gününü kutluyorum. Dünya Engelliler Farkındalık Günü’nde hepimizin birer engelli adayı olduğu gerçeğinin farkında olan bireyler olarak üreten, sosyal hayatın bütün alanlarında aktif biçimde yer alabilen bağımsız bireyler olarak yer alabilmeleri için her alanda gereken duyarlılığın artmasını sağlamamız gerekmektedir" dedi.
Dünya Zihinsel ve Fiziksel Engelliler Derneği Başkan Yardımcısı İbrahim Uçar ise engelli bazı vatandaşların ulaşımda sıkıntı çektiğini kaydederek sözlerini şöyle sürdürdü; "İlk olarak Engelli kardeşlerimizin gününü kutluyorum. Engelli kardeşlerimiz Belediye otobüslerinde ulaşım konusunda sıkıntı yaşamaktadır. Otobüs şöförleri duraklara durduğu zaman engelli kardeşlerimizi almamakta. Belediye yetkililerimizden bunun önüne geçilmesini duraklarda madur olan engelli vatandaşlarımızın maduriyetini gidermelerini istiyoruz."

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat