Kop Üniversiteler Birliği Çalışmalarını Hızlandırdı

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölgesi Üniversiteler Birliği Stratejik Planlama Kurulu’nun ilk toplantısı yapıldı.

07.05.2014 16:35, 8 yıl önce eklendi.
Kop Üniversiteler Birliği Çalışmalarını Hızlandırdı
Selçuk Üniversitesi ’nin (SÜ) ev sahipliğindeki toplantıya Selçuk, Niğde, Aksaray, Karamanoğlu Mehmetbey, KTO Karatay, Mevlana, Necmettin Erbakan Üniversitesi ’nin rektör yardımcıları, KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı uzmanlarından oluşan Stratejik Planlama Kurulu üyeleri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği Kurucu Başkanı, SÜ Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, 2013 yılının başından bu yana birliğin çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Prof. Dr. Gökbel, “Bu birliğin KOP Bölgesi için çok önemli olduğunu düşünüyorum. KOP bölgesindeki 7 üniversite olarak biz bir araya geldik ve birlikte eğitim, araştırma, sosyal faaliyetler alanında pek çok iş yapabiliriz. Bu aktiviteleri yaparken de KOP bölgesinin kalkınmasına ciddi şekilde katkı sağlayabiliriz. İnanıyorum ki, bizim bu birlikteliğimiz kurulan ve kurulacak olan diğer üniversite birliklerine örnek olacak” diye konuştu.
Birliğin önümüzdeki dönem çalışmaları hakkında da bilgi veren Rektör Prof. Dr. Gökbel, “Her şeyden önce durum analizi yapabilmemiz için bir envanter çalışması ve planlaması yapılması gerekiyor. Bunu ortaya koyduktan sonra stratejik planlama kurulu toplantılarında ortaya konulan hedefler doğrultusunda çalışmalarımızı netleştireceğiz. Ayrıca eylül ayı içerisinde geniş katılımlı bir sempozyum düzenleyeceğiz. Bunun öncesinde de bir arama konferansı gerçekleştirmek istiyoruz. Bu konferansta birliğin yol haritasını çizeceğiz. Bu hem 7 üniversitenin bundan sonra atması geren adımlar konusunda yardımcı olacak hem de KOP Bölge Kalkınma İdaresi ’ne önemli bir veri sağlayacaktır. Ayrıca KOP Bölge Kalkma İdaresi Başkanlığı tarafından dergi çıkartılması hedefleniyor. Bizler de bilimsel açıdan destek olacağız” dedi.
Konuşmanın ardından KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Hasan Kürşat Güleş ile üniversitelerin rektör yardımcılarından oluşan ve KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı uzmanları, Stratejik Planlama Kurulu üyeleri birliğin ileriye dönük çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulundu.
Anahtar Kelimeler: KopÜsÇalıştay

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat