Motosiklet Üzerindeki Tehlikeli Yolculuğa 2 Bin 761 Lira Ceza

Olay, Cumartesi günü akşam saatlerinde merkez Karatay ilçesi Antalya Çevreyolu Caddesi üzerinde yaşandı.

18.11.2020 18:31, 2 hafta önce eklendi.
Motosiklet Üzerindeki Tehlikeli Yolculuğa 2 Bin 761 Lira Ceza

Konya’da bir kişinin kaskı koluna takıp motosikletinin üstüne yatarak yolculuk yapması ve bu anların diğer yolcular tarafından kaydedilip sosyal medyada paylaşılması üzerine Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, motosiklet sahibi ve 14 yaşındaki sürücüsünü tespit ederek 2 bin 761 lira cezai işlem uyguladı.

Olay, Cumartesi günü akşam saatlerinde merkez Karatay ilçesi Antalya Çevreyolu Caddesi üzerinde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, plakası ve kimliği tespit edilemeyen sürücünün motosikletinin üzerine yatarak yolculuk yapması seyir halindeki diğer yolcular tarafından cep telefonuyla görüntülendi.

Motosikletinin üzerinde canını hiçe sayan motosiklet sürücüsünün görüntülerinin sosyal medya paylaşılması üzerine Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı. Kentteki EDS ve KGYS kayıtlarını inceleyen polis, motosiklet sahibinin M.D. ve sürücünün 14 yaşındaki A.A. olduğunu belirledi. Motosiklet sahibi M.D.’ye sürücü belgesiz araç kullandırtmak ve araç muayenesini yaptırmamak suçlarından toplamda 2 bin 761 lira cezai işlem uygulandı. Sürücü A.A. hakkında ise trafik güvenliğini tehlikeye düşürmekten adli işlem yapılırken, motosiklet trafikten men edildi.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yap



Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar



Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat