Sağlık-Sen’den Sağlık çalışanlarına müjdeli haber!

Sağlık-Sen Genel merkezinin girişimleri neticesinde sağlık çalışanlarının iptal edilen yıllık izinleri, Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı

10.11.2020 15:02, 3 ay önce eklendi.
Sağlık-Sen’den Sağlık çalışanlarına müjdeli haber!

yazı ile 2021 yılında kullanılmak üzere devredildi. Bu açıklama Sağlık çalışanları arasında müjde olarak değerlendirilirken, sevinçle karşılandı.

Sağlık-Sen’in yapmış olduğu girişimler sonuç verdi. Covid-19 salgını nedeniyle yıllık izinlerini kullanamayan ve yayınlanan genelge ile iptal edilen sağlık çalışanlarının yıllık izinleri, Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı yazı ile 2021 yılına aktarılacak. 

Konu hakkında yazılı bir açıklamada bulunan Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Dr. Ahmet Uzunay; Sağlık-Sen, yıllık izinlerini kullanamayan sağlık çalışanlarının izinlerinin 01 Ocak 2021 tarihi itibariyle iptal edilmemesi için Sağlık Bakanlığı’na ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na yazılı başvuruda bulunmuş, konuyu yargıya taşımıştı. Yapılan görüşmelerde de yıllık izinler konusu gündeme getirilmişti.

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan yazıya göre, izinlerini kullanamayan sağlık çalışanlarının yıllık izinleri yanmayacak. Yazıda, 657 sayılı Kanunun 4/A ve 4/B maddeleri kapsamında çalışanların, 663 sayılı KHK’nın 45/A (3+1) kapsamına göre istihdam edilenlerin, aile hekimlerinin ve aile sağlığı elemanlarının, vekil ebe ve hemşirelerin, sözleşmeli il yöneticileri/sağlık tesisi yöneticilerinin yıllık izinlerinin 2021 yılına devredileceği kaydedildi.

Ayrıca yazıda, yaş haddinden ve malulen emekli olacakların talepleri halinde izinlerinin emeklilikten önce kullandırılacağı kaydedildi.

Başkan Uzunay, Sağlık-Sen olarak bir kez daha sağlık çalışanlarının yararına başarılı bir çalışmaya imza atmanın mutluğunu yaşıyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat