Sağlıkçılar için, Covid-19 meslek hastalığı sayılmalıdır

Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Dr. Ahmet Uzunay,” Covid-19 hastalığının Sağlıkçılar açısından meslek hastalığı olarak sayılması gerektiğini s

06.11.2020 12:41, 2 yıl önce eklendi.
Sağlıkçılar için, Covid-19 meslek hastalığı sayılmalıdır

Ayrıca Covid-19’dan hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının görev şehidi olarak sayılması istiyor ve talep ediyoruz” dedi.

Coronavirüs(Covid-19) hastalığının meslek hastalığı olduğunu ve Covid-19’dan hayatını kaybetmiş olana sağlık çalışanlarının mutlaka görev şehidi sayılmalıdır, diyen Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Dr. Ahmet Uzunay, konu hakkında yaptığı yazılı açıklamasında şu sözlere yer verdi. Sağlık çalışanları olarak Covid-19 sürecinde tüm sağlık çalışanları cansiperane çalışmalarını sürdürmektedir. Sağlık çalışanları olarak bu süreçte bizimde istek ve bir takım taleplerimiz var. Taleplerimiz şöyle;

1.Tüm sağlık çalışanlarının Mali ve Özlük haklarının bir takım düzeltmelerin yapılmasını istiyoruz. Yapılacak olan düzenlemeler ile sağlık çalışanlarının motivesi artıracaktır.

2.Bu süreçte bugüne kadar 50’si doktor olmak üzere 114 sağlık çalışanımız hayatını kaybetmiştir. Hayatı kaybeden sağlık çalışanlarının görev şehidi olarak kabul edilmesini, bir takım şehitlik haklarından ve manevi onurundan faydalanmalarını istiyoruz.

3.Özellikle sağlık çalışanları için Covid-19’un bir meslek hastalığı olarak kabul edilmesini istiyoruz. Biz sağlık çalışanları Covid-19’u sokakta değil, çalıştığımız ortamlarda kapıyoruz. Onun için meslek hastalığı olarak kabul edilmesini talep ediyor ve istiyoruz.

Ayrıca, son aylarda kanun çıkmasına rağmen Sağlık çalışanlarına şiddet her geçen gün devam ediyor. Kendini bilmez hasta ve hasta yakınlarının ülke genelinde sağlık çalışanlarına yaptığı şiddet bizleri derinden üzmektedir. Tüm vatandaşlarımıza seslenmek istiyoruz. Sağlık çalışanlarına biraz daha anlayışlı olmalarını ve Sağlık çalışanlarının emeğine saygı göstermelerini istiyoruz.”dedi.

Anahtar Kelimeler: Sağlıkkovit19meslekkonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant