Pazarcı; “Cumhuriyet, Türk milletine bırakılmış en büyük mirastır.

Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlayan Yöntem Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu

28.10.2020 20:34, 1 ay önce eklendi.
Pazarcı; “Cumhuriyet, Türk milletine bırakılmış en büyük mirastır.

Üyesi Türkçe Öğretmeni Özgür Pazarcı, Cumhuriyet yönetiminin Türk milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değer olduğunu söyledi.  

Özgür Pazarcı Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajında şunları dile getirdi: “19 Mayıs 1919'da Atatürk'ün Samsun'a çıkarak Milli Mücadele'yi başlatıp 29 Ekim 1923 tarihinde de ‘Türk Milletinin karakterine ve âdetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.’ diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. Cumhuriyet'te egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Halk, kendi kendisini yönetme yetkisini temsilcileri aracılığıyla kullanır. Bu yönetimde yurttaşların seçme ve seçilme hakkı vardır. Devlet yönetimi; sınıfların, kişilerin ailelerin, bir zümrenin eline bırakılamaz;  milletin bütün bireyleri yönetime katılabilir ve söz sahibi olabilir. Çünkü Cumhuriyet yönetiminde bütün vatandaşlar eşit haklara sahiptir. Cumhuriyet'in en büyük erdemi, Türk toplumunu ulus olma bilincine kavuşturması ve bireyi yurttaş konumuna yükseltmesidir. Ulusumuz, Cumhuriyetle birlikte ulusal bir devletin onurlu, özgürce düşünebilen ve eşit haklara sahip yurttaşları haline gelmiş, devletin tek ve gerçek sahibi olmuştur. Atatürk'ün hedef olarak gösterdiği çağdaş uygar ülke olma yolunda laik, demokratik Cumhuriyet rejimi ile kat ettiğimiz mesafe küçümsenecek gibi değildir. Cumhuriyet bize ulus olma, dünya milletlerinin onurlu bir üyesi olma bilincini kazandırmıştır. Bu vesileyle Konya'da eğitimin her kademesinde modern ve üst düzey eğitim veren Yöntem Eğitim Kurumları olarak aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramı'nı en içten dileklerimizle  kutluyoruz.” dedi.

Anahtar Kelimeler: KONYACUMHURİYET

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat