Sevilen Gurbetçi Doktor Hayatını Kaybetti.

1972 Konya doğumlu Hollanda’ da hekimlik yapan Dr. Mevlüt SOLAK kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

25.10.2020 16:28, 1 ay önce eklendi.
Sevilen Gurbetçi Doktor Hayatını Kaybetti.

Merhum Dr. Mevlüt Solak, Konya’da  Parsana camiinde  kılınan cenaze namazının ardından Musalla mezarlığını defnedildi.

İlkokulu Konya da bitirdikten sonra Hollanda’ya dört kardeşi ile birlikte babasının yanına taşındılar. Kısa zamanda Avrupalı insanların Müslüman halklara ve özellikle Türklere bakışını gördü. Gurbetçilerin ikincisınıf muamelesini görerek,  yabancıların ezilmişlik duygusunu kabullenemedi. Çalışkanlığıve azmi ile okuyarak yabancı bir dil ve kültüre rağmen tıp fakültesini kazandı. Ülkesi, ailesi ve özelikle tüm mazlum gurbetçilerin yüz akı oldu.

Doktorluk hayatında mazlum gurbetçilerin derdine derman ,sığınılacak bir liman olmuştu. Başta kendi halkı olmak üzere yabancı ve yerli halkın sevgi ve saygısını kazanmıştır. Hollanda’ da yaşayanTürklerin, diğergurbetçi ve özellikle Müslümanların sadece sağlık alanında değil yaşamış oldukları tüm problemlerde önlerine düşerek yol gösterici bir rehber olmuştur. Ezilmiş ve dezavantajlı hakları gayreti ile avantajlı duruma çevirmek için zamanını bu yolda harcamış,klinik sahibi olmuş, hizmetlerini en iyi şekilde sunarak tercih edilen bir kurum haline getirmiştir.

Ülkesini, bayrağını ve Müslüman halkları en iyi şekildetemsil etmek için ‘’aşk ile koşan yorulmaz’’ düsturu ile çalışmaya devam etmiştir. Bu hedefi yolunda ilerlerken hekim arkadaşları ile yaptığı toplantı esnasında fenalaşıp kalp krizi sonucu Rabbine kavuşmuştur.Vefat haberi  öncelikle çok sevdiği ailesini, yerli ve tabancı tüm sevdiklerini yasa boğmuştur. Önceki gün doğduğu topraklara Konya Musalla Mezarlığına defnedilen hemşerimize bizler de Allahtan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine sabr-ı cemil niyaz ediyoruz.

Anahtar Kelimeler: Hollandadrkalp

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat