Filyasyon sağlık ekibine yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz

Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Dr. Ahmet Uzunay, Meram İlçesinde Filyasyon çalışması yapan sağlık görevlilerine, bir site görevlisi

23.10.2020 22:36, 1 ay önce eklendi.
Filyasyon sağlık ekibine yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz

tarafından yapılan saldırıyı Sağlık-Sen Konya Şubesi olarak şiddetle kınıyoruz. Sağlık çalışanlarına yapılan saldırıların bir an önce bitmesini istiyoruz.” dedi.

Koronavirüs salgınının bertaraf edilmesi için canla başla mücadele eden fedakâr sağlık çalışanlarımıza yönelik bu saldırıyı şiddetle kınadığımız ve olayın hassasiyetle takipçisi olacağımız diyen Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Dr. Ahmet Uzunay;  “21 Ekim 2020 günü, Meram ilçesi Alavardı Mahallesinde bulunan bir sitede, Covid-19 salgını nedeniyle Filyasyon kapsamında kontrole giden sağlık ekibine yönelik site görevlisi olan şüpheli M.K.Ö.’nün Filyasyon ekibine saldırarak görevlerini yapmalarına engel olmuş ve sağlık çalışanlarımıza hakaret ve şiddet uygulamıştır.

Yaşanan bu vahim olayı gerçekleştiren şahıs emniyet görevlilerimiz tarafından gözaltına alınarak etkili bir şekilde soruşturma başlatılmıştır.   

Gözaltına alınan şüpheli M.K.Ö’nün Konya Cumhuriyet Başsavcılığınca “Kamu görevlisini yaralama” ve “Cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” maddeleri uyarınca tutuklama talebiyle Konya Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliğine sevk edilmiş ve hakkında tutuklama kararı verilen şüpheli M.K.Ö’nün konumuna uygun Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderilmiştir.

Sağlık-Sen Konya Şubesi olarak yönetim kurulu üyelerimiz hakarete ve saldırıya uğrayan sağlık çalışanlarını evlerinde geçmiş olsun ziyaretinde bulundular.

Saldırıya uğrayan arkadaşlarımız ve Filyasyon Sağlık ekibine geçmiş olsun derken, vahim olaya yerinde müdahale eden Konya Emniyet Müdürlüğü ile  Konya Cumhuriyet Başsağlığına sağlık çalışanları adına teşekkür ediyoruz.”dedi.

Anahtar Kelimeler: FilyasyonKınamakonyasağlık

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat