Ilgın Belediyesinden Güvenli Alan

Konya’nın Ilgın ilçe Belediyesi Covid-19 salgını kapsamında Sağlık Bakanlığı tarafından

13.10.2020 18:48, 3 hafta önce eklendi.
Ilgın Belediyesinden Güvenli Alan

Kırıkkale’de pilot uygulama olarak başlatılana Güvenli Alan uygulamasını hayata geçirdi. Uygulama sayesinde belediye hizmet binasına ve kaplıca tesislerine QR Code okutularak girilecek.

Hayat Eve Sığar uygulamasının yeni özelliği olan ‘Güvenli Alan Uygulaması’ Ilgın Belediyesi tarafından kullanılmaya başlandı. Personel ve vatandaşların HES kodu sorgulama işlemleri devam ederken Güvenli Alan uygulaması ile de alan içerisinde kaç kişi olduğunun takibi yapılıyor. Konuyla ilgili açıklama da bulunan Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş “Covid-19 salgının ilk ortaya çıktığı andan itibaren Ilgın Belediyesi olarak şehrimizde titizlikle yürüttüğümüz dezenfekte çalışmalarına devam ediyoruz. Ayrıca Kaplıca Bölgemizde hamamlarımızın ve otelimizin açılmasıyla birlikte hemşehrilerimizin ve misafirlerimizin sağlığı için tüm kurallara dikkat ederek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ekiplerimiz tarafından gerekli denetimler yapılarak maske, mesafe ve temizlik konusunda uyarılarda bulunup farkındalık kampanyaları oluşturuyoruz. Sağlık Bakanlığımız tarafından Kırıkkale'de pilot uygulama olarak hayata geçirilen Güvenli Alan uygulamasını belediyemiz ve tesislerimizde kullanan ilk belediyelerden biri olduk. QR Code uygulaması ile toplu alanlar içerisinde herhangi bir risk olup olmadığının tespitini yapabileceğiz” dedi.

Anahtar Kelimeler: IlgınPilotUygulama

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat