Radyoloji`de Randevusuz Dönem

Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi, Radyoloji Bölümü`ne Türkiye`de sadece 2 hastanede bulunan son teknoloji ürünü 1 adet Emar cihazı satın aldı. Cihazın hizmete girmesi ile Emar`da randevusuz sisteme geçildi. Radyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Emin Sakarya, 7 gün 24 saat çalışabilen kapasiteye sahip Emar cihazının, günlük 100 hastaya hizmet verdiğini söyledi.

07.05.2014 16:35, 6 yıl önce eklendi.
Radyoloji`de Randevusuz Dönem

Dünyada Radyoloji teknolojisinin geldiği son noktaya ait özelliklere sahip olduğu belirtilen cihazın radyasyon riskini de ortadan kaldırdığı, hastalarının vücutlarını en ince ayrıntısına kadar tarayarak kısa sürede hastalığın teşhis ve tedavisinde hekimlere büyük kolaylık sağladığı ifade edildi.EMAR ’DA BEKLEME DÖNEMİ BİTTİProf. Dr. Mehmet Emin Sakarya, “Mevcut ünitemiz son aylarda bölgenin ihtiyacına yeterince cevap veremez duruma gelmişti. Bu nedenle de hastalarımıza randevu verip, onları çekim için bekletmek zorunda kalıyorduk. Bu cihazımızın hizmete girmesi ile randevulu dönemi geride bıraktık. Artık hastalarımızın rutin çekimlerini günlük yapabiliyoruz. Türkiye ’de sadece 2 hastanede bulunan cihazın 3 ’üncüsünü hastanemize kazandırdığımız için mutluyuz. Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Okudan ’a, Hastaneler Koordinatörümüz Prof. Dr. Ahmet Özkağnıcı ’ya ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” dedi.“RADYASYON RİSKİ YOK”Son teknoloji ürünü cihazın birçok yeniliği de beraberinde getirdiğini vurgulayan Prof. Dr. Sakarya, “Hastalarımızın çekimlerini artık 8-10 dakika gibi kısa sürede yapabiliyoruz. Sinir yollarını ve kas liflerini renkli olarak üstelik çok net şekilde görüntüleyebiliyoruz.

Ayrıca işlem öncesi hastalarımıza ilaç vermeden çekim yapabiliyoruz. Üstelik bu hizmeti isteyen tüm hastalarımıza emsal hastanelere kıyasla düşük ücret karşılığında veriyoruz. Bu teknoloji, hastalarımız ve personelimizin sağlığı açısından çok önemli olan radyasyon riskini de tamamen ortadan kaldırıyor. 1 haftadır kullandığımız cihazımızla hizmet kalitemiz daha da arttı. Hekimlerimiz cihazın özellikleri nedeniyle kolaylıkla teşhis yapabilirken, erken tedaviye de başlanmış oluyor. ” diye konuştu.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat