Zaandam Türk Kültür Ocağından Ayal Kaas Bv. Ye Ziyaret

Hollanda Türk Federasyonuna bağlı Zaandam Türk Kültür Ocağı yönetim kurulu Zaandam da faaliyet gösteren

28.09.2020 21:27, 2 ay önce eklendi.
Zaandam Türk Kültür Ocağından Ayal Kaas Bv. Ye Ziyaret

Ayal Kaas Bv. Ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

2016 yılında Zaandam da Hollanda Türk Federasyonuna bağlı olarak kurulan Zaandam Türk Kültür Ocağı eğitim, kültürel faaliyetlerinin yanı sıra bölgede ziyaret ve etkinliklerini artırmaktadır.

Zaandam şehrinde faaliyet gösteren şehrin ve ülkenin tanınmış markalarından biri olan Ayal Kaas Bv yi kısaca tanıyalım. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı sayın Abdurrahman Çalışkan Türk Kültür Ocağı Zaandam'ın kendilerini ziyaret etmelerinden ve hayırlı olsun temennilerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 1968 Kırşehir doğumluyum. Öğrencilik yıllarımda semt pazarlarında su ve simit sattım, ayakkabı boyacılığı yaptım. Daha sonra tornacılık mesleğini seçtim 18 yaşına kadar bu mesleği yaptım. Ailem Hollanda'da işçi idi 18 yaşında işçi çocuğu olarak Hollanda'ya geldim. O zaman ki şartlarda 1 sene beklemem gerekiyormuş ama ben Hollandaya geldim çok geçmedi evlendim. 1 sene beklemeyip evlendiğim için sınır dışı ettiler daha sonra mahkeme kararı ile oturum verdiler. Hollanda'da marketçilik ve export işleri yaptım. Daha sonra hobi olarak ilk Beverwijk pazarında peynir paketlemeye başladım fakat hobimiz zamanla ticarete dönüştü bir süre sonra ilk siparişimizi aldık. 7 kg peynir paketlenecekti evet sadece 7 kg dilimlenip paketlenecekti 7 kg ile başladık bugün haftalık 200 ton üretim ve paketleme yapıyoruz. Tabi öyle burada anlattığımız gibi kolay bir süreç olmadı bugünlere gelmek. Ticaretin her türlü kolaylık ve zorluklarını aşarak geldik. 1998 yılında başladık bu işe. 22 yıldır Zaandam şehrinde bu işi yapmaktayız.

Holanda: O günlerden bugünlere kendimizi geliştirerek attığımız her adımı profesyonellik yolunda atarak bugünlere ulaştık. Pazar ile başlayan hikayemiz bugün bir fabrikaya dönüşmüş durumda ve dahada büyümek istiyoruz.

2004 yılında ilk kendi markamızı oluşturduk. Ayal Kaas, Şafak peynirleri ve Kasoline bizim markalarımızdır. Daha önceki işyerimiz yine Zaandam şehrinde idi fakat iş ve ticaret hacmimizin artması nedeni ile küçük geliyordu. Şuan ki faaliyet gösterdiğimiz fabrika için kolları sıvadık ve 1 sene içerisinde önce kaba inşaatını ve daha sonra da idari bina dahil tüm detaylarını hızlı bir şekilde tamamladık ve bugün burada faaliyet göstermekteyiz. [, 16.09.2020] Holanda: Fabrikamız 9000 metrekare açık alan ve bunun 5000 metrekaresi kapalı alandır. Havalandırma ve klima sistemimize, güvenlik ve yangın sistemimize kadar herşey son teknoloki ile donatılmıştır. Binamızın üzerine güneş enerjisi panelleri döşendi ve kendi elektriğimizi kendimiz üretiyoruz. Üretim ve paketlemede kullandığımız makina ve teçhizatlar modern son teknolojidir. İleriki aşamada robotlar vasıtası ile el değmeden paketleme yapılması için alt yapı çalışmalarımız da devam etmektedir. Alt yapı çalışmalarımızı 2020 sonu veya en geç 2021 in ilk 6 ayı içerisinde tamamlayıp robot sistemine geçmeyi hedefliyoruz.

Haftalık 200 ton üretim ve paketleme yapıyoruz. Avrupanın bütün ülkelerine satış ve dağıtım yapıyoruz.

%50 kendi adımıza, %50 de fason üretim yapıyoruz. Ticaret hacmimiz her geçen gün büyüyoruz kendi sektörümüzün en büyüğüyüz ve böylede kalmak istiyoruz. Şu an 55 kişi çalışıyor ve ileriki aşamada daha fazla iş imkanı sunacağız.

Aynı kalitede ve sistemde Hollanda peynirini Türkiye'de de üretmek istiyoruz fakat bir kaç yıldır araştırma içerisindeyiz aynı kalitede peynir üretmek için yeterli kalitede süt'e ulaşamadık. Bu kaliteye ulaşmak için süt tozu ile üretmemiz mümkündür. Fakat yaptığımız araştırma neticesinde süttozunda yüksek oranda gümrük vergisi olduğundan dolayı maliyeti 2 katına çıkarıyor. Yine son teknoloji ile donatılmış Hollanda peyniri kalitesinde kendi ülkemizde kendi markamızla üretip Rusya, Türk Devletleri, Körfez ve Arap ülkelerine, Ortadoğuya kadar Türk markasını ulaştırmak istiyoruz. Tarım ve Köy İşleri Bakanlığımızın ve sayın Cumhurbaşkanımızın gerekli bürokratik engelleri aşmak ve ülkemize Kdv girdisi sağlamak, istihdam sağlamak için bizlere bazı kolaylıklar sağlanmasını arz ve talep ediyoruz".

] Holanda: Temasları neticesinde görüşlerini aldığımız TÜRK KÜLTÜR OCAĞI ZAANDAM adına konuşan ismail Erdoğan ise " Zaandam şehrinde 22 yıldır faaliyet gösteren ve bugün büyük bir fabrika sahasına ulaşan AYAL KAAS BV. Adına Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Abdurrahman Çalışkan'ı girişimciliğinden dolayı tebrik ediyorum. Burada 55 kişi ye istihdam sağlamaktadır. Bu sadece fabrika içi çalışan 55 kişi nakliyat, idari personel şöfor herşeyi ve herkesi dahil ettiğimizde bu rakam daha yüksektir. Ülkemize yatırım yapmak istemesi de ayrıca bir gurur vesilesidir. Kendilerine ticaret hayatında başarılar dileriz. Sayın Çalışkan'ın ifade ettiği gibi ülkemize daha çok yatırımcının, sermayenin gelmesi için elbette bazı kolaylıklar sağlanmalıdır. Bizler Türk girişimciler ile gurur duyuyoruz" diye ifade etti.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat