Uluslararası Aşçı Dede Ateşbaz-ı Veli Sempozyumu Başlıyor

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) ve Konya Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde

15.09.2020 16:47, 6 gün önce eklendi.
Uluslararası Aşçı Dede Ateşbaz-ı Veli Sempozyumu Başlıyor

düzenlenen I. Uluslararası Aşçı Dede Ateşbâz-ı Veli Sempozyumu, gastronomi alanındaki bilim insanlarını bir araya getirecek.Sempozyum, 17-19 Eylül 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Konu hakkında konuşan NEÜ Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Yılmaz Seçim, gastronomi alanında katılımcılara en yüksek düzeyde katkı sağlayacak bir sempozyum düzenlemeye gayret ettiklerini vurgulayarak, “Sempozyumun ana teması “gastronomi” olsa da ‘yemek kültürü, yemek tarihi, Mevlevi mutfağı, Selçuklu ve Osmanlı mutfağı, Konya mutfağı’ gibi özgül konular da yer almaktadır.” dedi.

Sempozyumun, tüm bilim insanları ve halkın ulaşabileceği şekilde on-line (Webinar) olarak gerçekleştirileceğini aktaran Seçim, ülkemizin saygın akademisyenlerinin yanı sıra farklı ülkelerden bilim insanlarını dasempozyuma konuşmacı olarak davet ettiklerini belirtti.

Sempozyum kapsamında Türkçe ve İngilizce dillerinde sunumlar gerçekleştirileceğini söyleyen Dr. Öğr. Üyesi Seçim, “Konya’nın değerlerinin tanıtımına katkı sağlayacak bu sempozyumdatüm halkımızı aramızda görmekten memnuniyet duyacağız.” şeklinde konuştu.

 

Anahtar Kelimeler: Aşçı Dede Ateşbaz

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat