Konya Protokolünden Dijital Gösterim Merkezi’ne Ziyaret

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından aralarında Konya’nın da bulunduğu, Diyarbakır, Bursa, Çanakkale, Samsun, Kayseri ve Antalya’

13.09.2020 18:29, 1 hafta önce eklendi.
Konya Protokolünden Dijital Gösterim Merkezi’ne Ziyaret

açılan Dijital Gösterim Merkezlerinde, milli, tarihi, kültürel ve bilimsel zenginliklerin yanı sıra Türkiye’nin öne çıkan vizyon projeleri, ileri teknoloji ürünü görseller kullanılarak dijital ortamda sergileniyor.

 

Kılıçarslan Şehir Meydanı’nda kurulan Dijital Gösterim Merkezi’ni ziyaret eden, Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Uslu, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, milli ve tarihi geçmişimizi yansıtan görseller ile Türkiye’nin vizyon projelerinin anlatıldığı ileri teknoloji ürünü görselleri izledi. Ziyarette, İletişim Başkanlığı Konya Bölge Müdürü Abdurrahman Fidancı’dan bilgi alan protokol, 3 boyutlu olarak hazırlanan 360 derece ve video haritalama görsellerinin yanı sıra 86 yıl sonra yeniden ibadete açılan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi hologram show ile Türkiye’nin 2023 hedeflerinin anlatıldığı gösterimleri dijital ortamda deneyimleme fırsatı buldu. Dijital Gösterim Merkezi’nde pandemi kurallarına uyulduğuna dikkat çeken protokol üyelerinin ortak mesajı ise ‘Pandemiyle hep birlikte mücadele edelim’ oldu.

Vali Özkan ‘İletişim Başkanlığını kutluyorum’

İletişim Başkanlığı Konya Bölge Müdürü Abdurrahman Fidancı tarafından karşılanan Konya Valisi Vahdettin Özkan, Dijital Gösterim Merkezindeki gösterimleri çocuklarla birlikte izledi. İletişim Başkanlığını bu çalışmadan dolayı kutlayan Vali Özkan, “Devletimiz her alanda yerli ve milli üretimler yapıyor. Bunları vatandaşlarımıza da daha iyi anlatmak gerekiyor. Dijital Gösterim Merkezi de bu araçlardan biri. Konya’da kurulmasından dolayı İletişim Başkanlığımıza teşekkür ederim. Bununla birlikte pandemi kurallarına uyulduğunu gördüm. Bunlara hepimizin her ortamda uyması önemlidir. Pandemiyle hep birlikte mücadele etmemiz elzemdir. Hepimiz el ele vererek, birbirimize yardımcı olarak ve uyararak pandemiyle daha güçlü mücadele edelim.” diyerek, vatandaşların maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları çağrısını yineledi.

Aydın, ‘Etkileyici Buldum’

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Konya İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, Dijital Gösterim Merkezi’ni etkileyici bulduğunu ifade ederek, “Milli duygularımızı pekiştiren görsellerin yanı sıra Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde devletimizin vizyon projelerinin ileri teknoloji ürünleri kullanılarak halka sunulması bakımından harika bir proje, emeği geçenleri tebrik ediyorum. Dijital Gösterim Merkezi’nin öncelikle Konya’da açılması da bizim için bir şans, bunu iyi değerlendirmemiz lazım. Özellikle gençlerimizi Dijital Gösterim Merkezi’ne davet ediyorum” dedi.

Uslu, ‘Konya’da Yer Almasından Memnuniyet Duyduk’

Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Uslu ise, Dijital Gösterim Merkezlerinin kurulduğu iller arasında Konya’nın da yer almasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, merkezin Konya’ya kurulması aşamasında belediye olarak gereken desteği verdiklerini söyledi. Uslu, Dijital Gösterim Merkezi’nin millî, tarihî ve kültürel zenginliklerin gelecek nesillere aktarılması bakımından önemli bir proje olduğunun altını çizerek, emeği geçenlere teşekkür etti.Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat