Yunak'ta Yeni Öğretim Yılı Hazırlıkları Sürüyor

21 Eylül'e az bir süre kala Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurum müdürleri, yeni eğitim öğretim yılının ilk yüz yüze

10.09.2020 12:47, 2 hafta önce eklendi.
Yunak'ta Yeni Öğretim Yılı Hazırlıkları Sürüyor

eğitim hazırlıklarını gözden geçirmek amacıyla bir kez daha bir araya geldi.

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan başkanlığında Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda  yapılan toplantıya şube müdürleri Muhammed Ali Tokdemir ve Abdullah Tunçez'in yanı sıra okul ve kurum müdürleri katıldı.

Toplantıda; 2020 - 2021 eğitim öğretim yılında başta salgın önlemleri olmak üzere, personel ihtiyaçları, ücretsiz kitap dağıtımı, küçük onarımlar, okul öncesi ve ilkokul 1. sınıfların okula başlamaları gibi konular ele alındı.

Toplantıda ayrıca; eğitime ayrılacak tüm potansiyel kaynaklarının belirlenmesi ve seferber edilmesi, eğitim kurumlarındaki fiziki kapasite ve eğitim aracı gereci gibi diğer kaynakların etkili, verimli ve ortak kullanımı, eğitime katkıda bulunabilecek dinamiklerin belirlenmesi ve eğitime katkıları, ulusal ve resmî bayramların bölgede bütünlük içinde kutlanması, eğitime ayrılacak kaynakların  bölgede verimli, etkili ve ortak kullanımı, eğitim öğretimin kesintisiz yürütülmesi için gerekli tedbirlerin alınması, eğitim kurumları arasında gerekli işbirliği ve koordinasyon ilkeleri, dayanışmayı sağlamak suretiyle eğitimde kalitenin yükseltilmesi için alınacak tedbirler, uzaktan eğitim, yapılması planlanan proje ve etkinlikler gibi konular ele alındı.

Toplantı,  okul müdürlerinin görüş, istek ve önerileriyle sona erdi.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat