Fahrettin Yokuş: Vatandaşın En Büyük Sıkıntısı 'Ekonomi'

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Ülke ekonomisine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

09.09.2020 14:55, 2 hafta önce eklendi.
Fahrettin Yokuş: Vatandaşın En Büyük Sıkıntısı 'Ekonomi'

Yokuş, Ankara'daki gündem ile Türkiye'nin gündeminin birbirinden farklı olduğunu, vatandaşların derdinin geçim sıkıntısı olduğunu fakat iktidarın bunu görmezden geldiğini söyledi.

İşsizlik, çiftçilerin sorunları, kamu personelinin yaşadığı sorunlar, esnaf ve emekli vatandaşların sıkıntılarının görmezden gelinmemesi gerektiğini söyleyen İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, geçtiğimiz süreçte sık sık seçim bölgesini ziyaret ettiğini ve buradaki vatandaşlarla bir araya gelerek dertlerini dinlediğini, vatandaşların büyük çoğunluğunun en büyük sıkıntısının ekonomi olduğunu söyledi.

Yokuş, "Konya'da yaptığım ziyaretlerde, köylerimize kadar gittim. Bir hayli yoğun program yaptım. Esnaf odalarıyla görüşüp, esnaflarımızı ziyaret ettim. Konya'da insanlar elbettekipandemi süreciyle birlikte gelen ekonomik sorunları tartışıyorlar. Geçim derdini konuşuyor. Tabii Türkiye, Ankara'dan yönetiliyor, Ankara'nın gündemi bambaşka, Türkiye'nin gerçek gündemi ekonomik sıkıntılar, esnafın durumu, çiftçilerin perişanlığı oldu. Gıda sektöründe dahi %50-60 eksilme olduğunu söyledi esnaflarımız. Kırtasiye, giyim, beyaz eşya vs yok. Düğün vesaire olmadığı için o da yok. Vatandaş, lokantaya da fırına da gitmemeye başladı. Nüfusun %20'si ekmeğini, pastasını, böreğini evinde yapar hale gelmiş. " ifadelerini kullandı.

Vatandaşların aktardıklarının en büyük gösterge olduğunu söyleyen İYİ Parti Konya Milletvekili, "Bu da gösteriyor ki, Türkiye'de kaynamayan bir tencere var. Arzu ettiğimiz gibi kaynamayan bir tencere var" dedi.

Çiftçilerin sorunlarına dair de konuşan Yokuş ,"Çiftçilerimizin hali esnafımızdan çok farklı değil. Ülkemizde doğru dürüst bir fiyat değerlemesi yok.  Bizim bir tarım politikamız yok. Tarımda bir ürün politikası olmadığını gördüm. Ziraat mühendisi görmedik hiç diyorlar oradaki vatandaşlarımız. Zorunlu veteriner dışında vatandaşlarımızla ilgilenen kimse yok. Konya, hayvancılığın en yoğun olduğu illerimizden biri. Gördüğümüz manzara, müthiş bir sahipsizlik. Vatandaş, devletten umudunu kesmiş. Korku dağları bekliyor. Bir çok insan esnafımız, "Halimize şükür" deyip boynunu büktükten sonra, tekrar sorduğumuzda tek tek anlatıyor. Elektrik tüketimi çok önemli. Çiftçilerimizin yoğun olarak sulama kanalını kullandığı Konya gibi illerimizde su birlikleri iflas durumunda. Çiftçilerimiz kuyulardan su çektiği için müthiş bir borç batağında." şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat