CHP, 97.yaşını Kutladı

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, CHP’nin kuruluşunun 97. Yıldönümü nedeniyle Atatürk anıtında düzenlediği basın açıklamasında

09.09.2020 14:53, 9 ay önce eklendi.
CHP, 97.yaşını Kutladı

CHP’nin, ulusumuzun birliğiyle 'Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir' ilkesine kararlılıkla bağlı olanların partisi olduğunu söyledi.

CHP’nin 97. Kuruluş yıldönümü nedeniyle CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları ve partililerle birlikte anıtta çelenk sunumu yaptı.

Atatürk anıtında tüm şehitlerimiz için Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşan CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş,"Partimiz CHP’nin ve Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu ve ilk Genel Başkanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, silah arkadaşlarıyla birlikte 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak başlattığı Milli Mücadele ve Sivas Kongresi partimizin ilk kurultayı olarak kabul edilmiştir. Bugün ise, 9 Eylül 1923'te Halk Fırkası adıyla kurulan partimizin 97. yıldönümünü kutluyoruz. Kuruluşundan bugüne kuruluş ilkelerinden taviz vermeyen partimiz CHP, ulusumuzun birliğine ve bütünlüğüne, vatanımızın bağımsızlığı ile 'Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir' ilkesine kararlılıkla bağlı olanların partisidir. Partimizin ilkelerinden ve kararlığından taviz vermeden ülkemizde demokrasinin, hak ve adaletin yeniden güçlenmesi için mücadelemizi sürdüreceğiz. Burada bulanan bütün partililerimizle birlikte, Cumhuriyetimizin ve partimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 'iki büyük eserim'  diyerek nitelendirdiği ve bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti'nin ve partimizin kuruluşunun 100. yılında Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağız. Kimseyi ötekileştirmeyen, tüm yurttaşlarımızı kucaklayan anlayışımızla, cumhuriyetimiz ve kazanımlarına sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu düşüncelerle İlk Genel Başkanımız Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının ruhu şad olsun” dedi.

Türkiye gündemine değerlendiren Barış Bektaş, “Türkiye iyi yönetilmediği gibi, her anlamda savruluyor. Emperyalizme direnen tek parti olan partimiz CHP’yi kötülemek için ellerinden geleni yapıyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar hiçbir şey elde edemezler. Partimizin ilkelerinden olan Milliyetçilik anlayışında, hiçbir yurttaşımızı ayırt etmeyiz. Ayrıştırıcı bir anlayışta yoktur. Birleştiren bir anlayıştayız. Biz halkın iktidarını kuracağız. Çünkü biz halkçıyız.  Konya’da çiftçilerimizin durumu içler acısıdır. Çiftçilerimize sahipte çıkılmıyor. Parti olarak her zaman her şartta halkımızın, çiftçilerimizin, emeklimizin, çalışanın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. CHP iktidarında hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek, yoksulluk bitecek, devletin bütün imkanları vatandaşlarımıza eşit bir şekilde paylaştırılacaktır.”

 

Anahtar Kelimeler: CHP97.yaşındaKonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
ÇARELER ÇARESİZLİKLERDEN DOĞAR
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
KADİR GECESİ


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat