Ata , Uzaktan Eğitim İçin KDV Ve ÖTV Sıfırlanmalıdır

Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata; “, Hükümet, uzaktan eğitimin hayatımızın bir parçası olacağına dikkat çekerek,

03.09.2020 11:23, 3 hafta önce eklendi.
Ata , Uzaktan  Eğitim İçin KDV Ve ÖTV Sıfırlanmalıdır

öğretmen ve öğrencilerimizin kişisel bilgisayar ve uzaktan eğitim araçlarına kavuşması için tedbirlerin alınmasını istedi. Bu adımlardan bir tanesinin de KDV ve ÖTV sıfırlaması olduğunu bildiren Başkan Tanfer Ata, “Hatta ihtiyaç sahibi aileler için öğrencilerimize ücretsiz temin de sağlanmalıdır” dedi.

Türk eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata yaptığı yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Öyle görünüyor ki, uzaktan eğitim bir süre eğitim hayatımızın parçası olacak. Hükümet, öğretmen ve öğrencilerimizin kişisel bilgisayar ve uzaktan eğitim araçlarına kavuşması için tedbirler almalıdır.  Bu adımlardan bir tanesi de KDV ve ÖTV sıfırlamasıdır. Hatta ihtiyaç sahibi aileler için öğrencilerimize ücretsiz temin de sağlanmalıdır. (Nitekim daha önceki yıllarda tablet dağıtımı söz konusu olmuştu). Türkiye Cumhuriyeti Devleti bunu yapacak güçtedir.”

Türk Eğitim-Sen olarak bu talebimizi öğretmenlerimizi ve öğrencilerimiz adına Hükümetimizden ve Milli Eğitim Bakanlığımızdan istiyor ve talep ediyoruz.” Dedi.

 

 

Anahtar Kelimeler: tanfer AtaKonyaEğitim

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat