Yunak'ta Öğrencilere

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürülüğü, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında uygulanan merkezi sınav ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı

16.07.2020 14:52, 3 hafta önce eklendi.
Yunak'ta Öğrencilere

(YKS)'na katılan öğrencilere tercih danışmanlığı hizmeti sunulacak.

Geçen ay yapılan LGS merkezi sınavı ve YKS'nin sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte öğrencilere yardımcı olmak amacıyla Yunak'ta Tercih Danışmanlığı birimi oluşturuldu.

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, oluşturulan birimlerde, LGS ile YKS'ye katılan öğrencilere tercih danışmanlığı hizmeti vereceklerini belirterek, amaçlarının rehber öğretmenler aracılığı ile öğrenci ve velilere yapacakları tercihlerde  danışmanlık hizmeti vermek olduğunu söyledi.

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, "Tercih Danışmanlığı Biriminde görevlendirilen rehber öğretmenlerimiz aracılığıyla, öğrencilere ilgi, değer ve yetenekleri doğrultusunda bir üst öğrenim kurumuna geçiş sürecinde rehberlik edilecek. Öğrenci ve velilere, karar verme sürecinde gereken rehberlik hizmetleri sunulacak. Biz bu rehberlik süreciyle, ailelerimizin koşulları da dikkate alınarak çocuklarımızın bir üst öğrenim kurumuna yerleştirilmesinde her bir öğrenci için en sağlıklı ve doğru kararın verilmesine katkı sunmayı amaçlıyoruz. Danışmanlık hizmetinden mezun öğrencilerimiz de yararlanabilecek. Akşehir Rehberlik ve Araştırma Merkezinden de takviye yardim alarak herbir öğrenciye ulaşmaya çalışacağız. Bu konudaki çalışma  takvimini önümüzdeki günlerde açıklayacağız" dedi.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler


Anket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat