Çavuşcugöl halkı, devletin yanındadır

Ilgın ilçesine bağlı Çavuşcugöl Mahallesi’nde açılması planlanan kömür ocağı için tarlalarının kamulaştırılmasına karşı gelen

15.07.2020 15:59, 7 ay önce eklendi.
Çavuşcugöl halkı, devletin yanındadır

mahalle sakinlerini ziyaret eden CHP heyeti, Çavuşcugöl halkının devletin yanında olduğunu, söylendiği gibi, terörist olmadıklarını, sadece topraklarının kamulaştırılmasının karşı direndikleri mesajını verdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, İl Başkanı Barış Bektaş, il yönetim kurulu üyeleri, Ilgın ilçe Başkanı Mustafa Kozan, ilçe yönetim kurulu üyeleri Ilgın’ın Çavuşcugöl Mahallesi halkını ziyaret ederek, destek verdiler.

Çavuşcugöl meydanında vatandaşlarla buluşan ve burada konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca CHP’nin ülkesini, toprağını ve kaynaklarını koruyan vatandaşların yanında olduğunu belirterek, “Çavuşcugöl Mahallesi halkının kömür ocağı için tarlalarının kamulaştırılması karşısındaki halkı direnişlerine Genel Başkanımızın talimatıyla destek vermek için geldik. Partimiz CHP, ülkesini, toprağını ve kaynaklarını koruyan ve seven vatandaşların yanında oldu. Olmaya da devam ediyor. Burada kadınlarımızın, erkeklerin ve gençlerin topraklarının kamulaştırılması karşısında haklı direnişini ve bu kakarlılıkla da kazanacağını gördüm. Ülke gündemine Çavuşcugölü taşıdınız. Ülkemizde çocuklarımızın geleceği için, ülkemizin kaynaklarına sahip çıkmak için direnen hiçbir insanımız söylendiği gibi terörist değildir. Pes etmeyin. Haklı direnişinizde iş, aş vaadinde bulunanlar için bölünmeyin. Halklı direnişinizi kazanmanız için elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz. Günü geldiğinizde bunun hesabını oylarınızla sorun. Mücadelenizde yalnız değilsiniz” dedi.

“Mülkiyet Hakkına Kimse El Koyamaz,”

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener mülkiyet hakkına hiçbir kimse el koyamaz diyerek, “Mülkiyet hakkı vardır. Hiçbir iktidar vatandaşın mülkiyet hakkına el koymamıştır. İktidar burada Çavuşcugöl halkının mülkiyet hakkına dokunuyor. Çavuşcugöl mahallesindeki maden sahasını bir işletmeci işletecektir. İşletmeci için yol yenilenecek, demiryolunun güzergâhı değişecek, birçok şey yapılacaktır. Bütün bunları için devletin parasını harcıyorsunuz. Bunun faturası vatandaşa ve size kesilecektir. İşletmecide para kazanacaktır. Burada önemli olan sissiniz. Haklı olan mücadelenizdir. İktidar olanlar eleştirilmezse, sorgulanmazsa o iktidar vatandaşın başına bela olur. İktidar sorumluluğunu konuşmayıp, yetkisini koruyor. Çavuşcugölde yapılan bu haksızlığın takipçisi olacağız. Elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.     

“Haklı Direnişinizde Bölünmeyin”

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş Çavuşcugöl halkının haklı direnişine destek vermek için geldiklerini ifade ederek, “Çavuşcugölde çevreyi, kaynakları ve toprakları torunlarına bırakmak isteyen bir anlayışa karşı gelen bir anlayışla karşı karşıyayız. Konya’da sulama sorunu var. Burada termik santral kurulacağı için santralin soğutulması için su kaynakları kullanılacaktır. Su kaynakları heba edilecektir. Haklı olduğunuz bu mücadelenizde hiçbir kimseye boyun eğmeyin. Çevrenize, kaynaklarınıza ve toprağınıza sahip çıkın. Bizde her zaman yanınızda olacağız. Her türlü desteği vereceğiz. Burada kamu görevlilerinin ve milletvekillerinin davranışları garip geliyor. Siyasetçi insanlara hizmet için vardır. Bunun unutanlar birilerinin isteği doğrultusunda hareket eder. Halklı olan direnişinizde iş, aş ve türlü teklifler için, bölünmeyin. Kararlığınızı koruyun. CHP olarak sonuna kadar yanınızdayız” şeklinde konuştu.

CHP Ilgın İlçe Başkanı Mustafa Kozan, “Çavuşcugöle yapılan haksızlık karşısında yaptığınız direnişinize destek vermek amacıyla ziyarete geldik. Mücadelenizde sonuna kadar yalnız bırakmayacağız. Sizler bu haklı mücadelenizi kazanacaksınız.”

 

“Çavuşcugöl Halkı olarak, devletimizin yanındayız”

CHP heyetini Türk Bayraklarıyla karşılayan Çavuşcugöl halkı adına konuşanlar ise şunları dile getirdi: “Çavuşcugöl halkı devletin karşısında değil, yanındadır. Bizler toprağımızın ve kaynaklarımızın elimizden gitmesinin karşısındayız. Söylendiği gibi terörist değiliz. Vatanımızı, toprağımızı seven, geleceğimiz ve çocuklarımız için kaynaklarımıza sahip çıkan bir anlayış içindeyiz. Şehircilik ve Çevre Bakanı hemşerimiz Murat Kurum’dan randevu istiyoruz. Burası Sit alanı ise, kazılmasına izin vermesin” diye konuştular.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat