Milletvekili Halil Etyemez: 15 Temmuz Milletimizin Zaferidir

Milletimiz, 15 Temmuz’da Vatan, Bayrak ve İstiklal Sevgisini Tüm Dünyaya Bir Kez Daha Haykırdı

15.07.2020 13:12, 3 ay önce eklendi.
Milletvekili Halil Etyemez: 15 Temmuz Milletimizin Zaferidir

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle açıklamalarda bulunan AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, “Aziz milletimiz, 15 Temmuz darbe ve işgal girişiminde tanklara karşı vücudunu siper ederek vatan, bayrak ve istiklal sevgisini tüm dünyaya bir kez daha haykırmıştır.Milletimiz sokaklarda, bizler millet iradesinin kalbi olan Gazi Meclisimizde hainlere fırsat vermedik. 15 Temmuz, milletimizin zaferidir.” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle açıklamalarda bulundu. Başta 15 Temmuz olmak üzere tüm darbeleri ve darbe girişimlerini lanetleyen Milletvekili Halil Etyemez, 15 Temmuz’da canını vatan uğruna veren şehitleri rahmet ve minnetle andığını, gazilere şükranlarını sunduğunu ifade etti.

HAİNLERE FIRSAT VERMEDİK

FETÖ’nün 15 Temmuzhain darbe ve işgal girişimiyle milli iradeyi ve demokrasiyi ortadan kaldırmayı hedeflediğini belirten Milletvekili Etyemez, “Ülkemizin bağımsızlığını, kalkınmasını, dünyadaki tüm mazlumlar için hak ve adaletin sesi olmasını hazmedemeyen FETÖ ve onu teşvik eden işbirlikçileri, 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı, Türkiye Büyük Millet Meclisimizi, kurumlarımızı hedef alarak devletimizin yönetimini ele geçirmeye çalıştı. Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın çağrısı üzerine vatansever halkımız, bu ihanet çetesine dur demek için sokaklara, caddelere, meydanlara çıkarak canından geçti. Gözü dönmüş caniler, 15 Temmuz’da milletin evine, demokrasinin kalbi Gazi Meclisi’mize de saldırarak bomba yağdırdı. Bombalanmamıza rağmen Meclisimizi terk etmedik. Milletimiz sokaklarda, bizler millet iradesinin kalbi Gazi Meclisimizde hainlere fırsat vermedik. 15 Temmuz, milletimizin zaferidir” dedi.

TÜM TERÖR ÖRGÜTLERİYLE MÜCADELEMİZİ KESİNTİSİZ SÜRDÜRECEĞİZ

‘Allah bizimle beraberdir’ diyen milletin, 15 Temmuz'daülkeyi bölmek isteyen, devletiyıkmak isteyen hain terör örgütü FETÖ ve destekçilerine karşı destan yazdığını vurgulayan Etyemez, “Aziz milletimiz, 15 Temmuz’da bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını bir kez daha ortaya koymuştur. Birliğine kastedenlere karşı Çanakkale’de, Kut’ülAmmare’de, Sakarya’da nasıl cevap vermişse 15 Temmuz’da da aynı cevabı vermiştir. Vatan, bayrak ve istiklal sevgisini tüm dünyaya bir kez daha haykırmıştır. Hiçbir darbe ve darbe girişimi,darbecilerin yanına kar kalmadı, bundan sonra da kalmayacaktır. Daima milletimizin, millet iradesinin ve demokrasinin yanında yer almaya devam edeceğiz. Başta FETÖ ve PKK olmak üzere tüm terör örgütleriyle mücadelemizi kesintisiz sürdüreceğiz. Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ülkemizin ve milletimizin bugünü ve geleceği için çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

 

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat