Başkan Altay: Konya’da Cuma Namazı İle İkinci Bayram Yaşandı

Korona virüs nedeniyle ibadete kapalı olan camilerin cuma namazı ile birlikte ibadete açılmasıyla

29.05.2020 16:41, 1 ay önce eklendi.
Başkan Altay: Konya’da Cuma Namazı İle İkinci Bayram Yaşandı

Konya Büyükşehir Belediyesi gerekli tüm tedbirleri aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ramazan Bayramı’ndan sonra ikinci bir bayram olan cuma gününü yaşadıklarını belirterek, vatandaşların gönül rahatlığı içinde ibadetlerini gerçekleştirmesi için gereken tüm tedbirleri aldıklarını belirtti.

Yeni tip korona virüs (Covid-19) nedeniyle bir süredir ibadete kapalı olan camilerin yeniden ibadete açılmasıyla Konya’da da vatandaşlar alınan tedbirlerle cuma namazlarını kıldı. Konya Büyükşehir Belediyesi vatandaşların cuma namazlarını sorunsuz şekilde kılabilmesi için 31 ilçede cuma namazı kılınan noktalara dezenfektan kurulumu yaparak camiye gelen vatandaşlara da 300 bin adet tek kullanımlık seccade ve maske dağıttı. Mevlana Meydanında cuma namazı öncesinde açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ramazan Bayramı’ndan sonra ikinci bir bayram olan mübarek Cuma gününü yaşadıklarını belirterek, Konya olarak tüm camilerde gerekli hazırlıkları gerçekleştirdiklerini ifade etti.

“Amacımız Konya’da herkesin sorunsuz şekilde ibadetini yapması”

Cuma namazı için alınan tedbirleri sıralayan Başkan Altay, “Sosyal mesafenin korunacağı şekilde işaretlemeleri yaparak, 300 bin tek kullanımlık seccade dağıttık. Maske dağıtımıyla ilgili de gerekli tedbirleri aldık. Ayrıca el dezenfektanları hazırlandı. Sonrasında maskelerin, eldivenlerin ortada bırakılmaması için geri dönüşüm kutularıyla birlikte tüm tedbirleri müftülüğümüzle birlikte aldık. Amacımız Konya’da cumaya gelen herkesin sorunsuz şekilde ibadetini yerine getirebilmesi. Zaten sürecin başından itibaren Konya’da hiçbir sorun yaşanmaması için bütün belediyelerimizle birlikte çok yoğun bir gayret sarf ettik. İnşallah bu cuma gününde de vatandaşımız gönül rahatlığı içinde ibadetini gerçekleştirebilecek” dedi.

Anahtar Kelimeler: Koronacami

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat