İngiltere’de 15 Haziran’dan itibaren mağazaların açılması planlanıyor

İngiltere’de korona virüs önlemlerinin gevşetilmeye devam ediyor.

25.05.2020 23:26, 2 ay önce eklendi.
İngiltere’de 15 Haziran’dan itibaren mağazaların açılması planlanıyor

Ülkede 15 Haziran’dan itibaren perakende mağazaların yeniden açılması planlanıyor.

Avrupa’da birçok ülke korona virüs salgını ile mücadele için aldığı önlemleri gevşetmeye devam ediyor. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, bugün yaptığı açıklamada ülke genelinde 1 Haziran’dan itibaren açık hava pazarlarını, 15 Haziran’dan itibaren ise tüm perakende mağazaları açmayı planladıklarını duyurdu. Johnson, "Bugün perakende sektörüne dükkanlarını açma izni verme niyetimizi bildirmek istiyorum ki, hazırlıklarını yapabilsinler" ifadelerini kullandı. Başbakan, ilerleyen günlerde korona virüs salgınına karşı mağazaların güvenli hale getirilmesi hakkında bir yönetmelik yayınlanacağını açıkladı. İngiltere’de Temmuz’dan itibaren kafe ve restoranların açık havada bulunan bölümlerinin açılmasına izin verileceği düşünülüyor.

Öte yandan Başbakan Johnson, bugün yaptığı açıklamada karantina kurallarını ihlal eden Başdanışmanı Dominic Cummings’i ise savunmaya devam etti.

Anahtar Kelimeler: İngiltere

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat