Suriye'ye 600 Gıda kolisini teslim etti

İrşad Dayanışma Vakfı bu Ramazan Ayı içerisinde 600 adet gıda kolisi dolu ikinci tırını da Suriye'deki mültecilere teslim etti.

21.05.2020 13:11, 4 ay önce eklendi.
 Suriye'ye 600 Gıda kolisini teslim etti

 

15 Mayıs 2020 Cuma günü Konya'dan Suriye'ye hareket eden yardım tırı Zeytindağı gümrük kapısından giriş yaparak,16 ve 17 Mayıs tarihlerinde Babil, Hava, İdlib, Ermene yine İdlib'te bulunan iddana, Tehrar, Keffarin ile Cerablus'ta dağıtım gerçekleşti.

İrşad Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Türk yönetiminde gerçekleştirilen gıda kolisi dağıtımı Bayır Bucak Türkmen bölgelerinde dağıtım sağlandı.   

Vakıf Yönetimi tarafından gıda kolilerinin içinde makarna, şalca, Un gibi temel ihtiyaç malzemelerinin yanı sıra 5 er litrelik suyun sevkiyatı yapıldı.

600 gıda kolisi, 220 çuval un, 200 çift ayakkabı Konyalı firmalardan  bir tır dolusu yardım ulaştırıldı.

İrşad Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ibrahim Türk; “bölgede çok ciddi gıda sıkıntısının yaşandığını belirterek, "Türkiye Cumhuriyeti’nin bölgede ciddi bir ağırlığı bulunuyor. Bizler gibi birçok yardım kuruluşu da bu bölgelere yardımda bulunuyor.Ama nüfusun fazla olmasından dolayı yine de gıda ve su anlamında ciddi sıkıntılar bulunuyor."dedi.

İrşad Dayanışma Vakfı Başkanı Ali Galip Doğan ise "ilk yardım tırımızı gönderdikten sonra bağışçılarımız tekrar bir tır daha göndermemiz noktasında bizi teşvik etti. diyerek sözlerini şu şekilde sürdürdü.

Doğan:" Bölgede ciddi gıda sıkıntısı olduğunu biliyoruz. Bizim bölge olarak ta seçtiğimiz kesim Bayır Bucak Türkmen kardeşlerimizin yaşadığı bölgelerdi. Bu mübarek Ramazan Ayı içerisinde onlara bir nebze de yardımcı olabildiysek ne mutlu bizlere.Tabii ki bu yardımlara vesile olan bağışçılarımıza minnettarız. Peygamber Efendimizin buyurduğu üzere 'komşusu açken tok yatan bizden değildir.' Yine efendimiz buyuruyor ki 'veren el alan elden üstündür' şiarı ile bizler onlara yardımda bulunduk. Vesile olan herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun." Dedi.

 

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat