Kaymakam Akbulut Yunak’ta Korona Virüs Değerlendirmesi Yaptı

Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut , ilçede korona virüs vakasının olmadığını belirterek, özellikle iş yerlerinde ve caddelerde

30.04.2020 13:54, 1 yıl önce eklendi.
Kaymakam Akbulut  Yunak’ta  Korona Virüs Değerlendirmesi Yaptı

maske takma kullanımını zorunlu kıldıklarını söyledi.

Yunak Kaymakamı  Mehmet Erdem Akbulut açıklamasında , ‘’Yunak  halkı Ramazan Ayı’na neşe içerisinde sağlıklı başladı. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde zorlu bir sınavdan geçiyor. Bütün dünyayı esir alan korona virüs salgınıyla ilgili ülkemizde de ciddi mücadele yapılmaktadır. Bizim ülkemizin diğer ülkelere göre şansı özellikle Batı Avrupa'daki salgının çok yayılması vaka ve ölü sayısının çok olması zamanında tedbirlerin alınmaması veya daha gevşek davranılmaması olarak değerlendirilebilir” olduğunu ifade etti.

Kaymakam Akbulut  açıklamasına şöyle devam etti , “Ülkemizde gerçekten tedbirlere çok erken başlanıldı. Bu tedbirlerle yurt içinde ve dışında bulunan vatandaşlarımızın getirilmesi ve karantinaya alınması, sağlık alt yapısının güçlü olması nedeniyle korona virüs ile mücadele konusunda gelişmiş birçok batı ülkesine karşı daha iyi bir konumda bulunmaktadır. Son  günlerde aşağı doğru seyreden bir düşüş eğilimi görülmektedir. Tabi ki bu iyileşmenin toplumda rahatlama gevşeme anlamında değil, moralimizi yüksek tutarak daha da tedbir ve kurallara uymak gerektiğine inanıyorum , ülkemiz bu badireyi en kısa sürede sağlıkla çok fazla can kaybı olmadan atlatacak inşallah . Biz de yerel yöneticiler olarak  Yunak’ın  genelinde devletimizin aldığı tüm tedbirleri halkımızla birlikte onların hoş görüşüne sığınarak sabrını göz önüne alarak uygulamaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Kaymakam Mehmet Erdem Akbulut  " Yunak merkez ve dış mahallelerinde Koronavirüs vakasının olmaması  sağlık çalışanlarının yanı sıra Emniyet ve Jandarma personelinin  gerçekten can siperhane çalışmaları ve zamanında müdahaleleri ve bulaşma riski olan kişileri de gözlem altına alması etkili oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ederim." dedi.

 

Anahtar Kelimeler: YunakKaymakamkonyaMaske

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat