Yunak’ta Bugüne Kadar Korona Vakası Raslanmadı

Yunak Kaymakamlığı tarafından alınan tedbirler sayesinde dünyayı ve Türkiye'yi etkisi altına alan korona virüs salgını henüz ilçede görülmed

15.04.2020 15:21, 1 yıl önce eklendi.
   Yunak’ta Bugüne Kadar Korona Vakası Raslanmadı

Yunak Kaymakamı  Mehmet Erdem Akbulut’un Hıfzısıhha Kurulu  kararıyla il dışından veya diğer ilçelerden  Yunak’a  gelenler 14 gün boyunca evlerinde karantina uygulaması başlatıldı. İlçe merkezine gelen dış mahallelerdeki  vatandaşlar için ise her gün  Polis ve Jandarma kontrolünde sağlık personeli tarafından  ateşleri ölçülerek  girişlerine izin verildi.

Korona virüs salgını kapsamında alınan kararlar sayesinde 25  bin nüfuslu Yunak ilçe ve köylerinde bu güne kadar testi pozitif çıkan bir hastanın bulunmadığını kaydeden Kaymakam  Akbulut korona virüs ile mücadelenin  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ,  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun hem de  Konya Valiliğinin  aldığı kararlar ile yürütüldüğünü söyledi. Kaymakam  Mehmet Erdem Akbulut ; “Yunak  için de özel olarak kararlar almamız gerekiyor. Çünkü Yunak ilçemiz il merkezine  çok uzak  hem de sağlık alt yapısı açısından Allah korusun korona virüs buraya bulaşırsa çok büyük problem yaşayacağımızın hepimiz farkındayız. Yunak’lı hemşerilerimde bunun farkında. Sağ olsunlar aldığımız kararlara destek veriyorlar.  Valimiz Cüneyt Orhan Toprak’ın bilgisi dahilinde köylerden gelen özel araçlarında sıkı kontrol altında tuttuk . Özel aracı da olan herkes İlçeye kafasına göre gelemeyecek. Bir araçta en fazla  3kişi seyahat edecek dedik ve bunu duyurduk. İnşallah bu kararlar güzel bir şekilde uygulanıyor. Şimdiye kadar bir vakamız olmadı” dedi.

 

Yunaklı vatandaşlar ise yol kontrolü gerçekleştiren güvenlik güçlerine teşekkür etti.  “Bu uygulamalardan çok memnunuz. Sağ olsun kaymakamımız böyle bir karar aldı. Bu karar sayesinde herkes istediği gibi gelemeyecek. İlçemizde alınan tedbirler tam yerinde tedbirlerdir” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler: YunakKoranakaymakamyunak

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat